REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Młody aktor z serialu "Riverdale" skazany za morderstwo. Planował zamach na premiera

24-letni Ryan Grantham, znany przede wszystkim z "Riverdale" czy "Dziennika cwaniaczka", został skazany przez Sąd Najwyższy w Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver. Aktor był sądzony za morderstwo drugiego stopnia. Co więcej, już planował kolejne - ofiarą miał paść sam… premier Kanady.

23.09.2022
13:48
riverdale ryan grantham skazany dożywocie morderstwo zabójstwo
REKLAMA

Z planu "Riverdale" do więzienia na dożywocie. Zgadza się - Ryan Grantham został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Młody aktor 31 marca 2020 roku postrzelił swoją matkę, 64-letnią Barbarę Waite, w tył głowy, gdy ta grała na pianinie. Było to zaplanowane zabójstwo - Grantham ćwiczył wcześniej morderstwo przed kamerą. Na jednym z nagrań, zrealizowanym już po tragicznym wydarzeniu, pokazał ciało matki i przyznał się do winy.

Dzień później młody mężczyzna umieścił w swoim aucie trzy sztuki broni palnej, dwanaście koktajli Mołotowa, amunicję i sprzęt kempingowy. Miał też przy sobie dokładne wskazówki dojazdu do domu Justina Trudeau, kanadyjskiego premiera, którego również zamierzał zabić. Ostatecznie jednak porzucił ten zamiar i sam zgłosił się na policję. CBC donosi, że tuż przed zabiciem matki Grantham przechodził intensywny okres depresji klinicznej, objawiającej się w jego przypadku m.in. chęcią do czynienia przemocy i mordowania - wskazują na to raporty psychiatryczne.

Bezpośrednią przyczyną mordu była chęć oszczędzenia walczącej z nowotworem matce widoku zbrodni, którą zamierzał wkrótce popełnić.

REKLAMA

Aktor z Riverdale skazany na dożywocie

Zgodnie z przypuszczeniami, mężczyzna został skazany na dożywocie - w Kanadzie ten wyrok za morderstwo drugiego stopnia przyznawany jest z automatu. Aktor nie będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe przez 14 lat. Sędzia Kathleen Ker przyznała, że problemy psychiczne stanowią okoliczność łagodzącą. Obecnie skazany otrzymuje pomoc psychiatryczną w więzieniu. 

W obliczu tak strasznej rzeczy, którą popełniłem, powiedzenie "przepraszam" wydaje się nie mieć sensu. Ale każda część mnie wyraża żal za to, co się stało

- powiedział na sali rozpraw.
REKLAMA

Ryan Grantham karierę zaczął bardzo wcześnie, bo w wieku 9 lat. Przewinął się przez wiele popularnych seriali i znanych filmów: "Riverdale", "Supernatural", "iZombie", "Parnassus", "Jumper" czy "Dziennik cwaniaczka".

Riverdale
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA