REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czekamy na nowe Riverdale! Podsumowanie najważniejszych wątków z 1. sezonu

Pierwszy sezon Riverdale upłynął pod znakiem rozwiązywania sprawy śmierci Jasona, ale przecież to nie jedyne wydarzenie, o którym powinniśmy pamiętać przed premierą 2. serii.

09.10.2017
21:53
riverdale warto zobaczyć
REKLAMA
REKLAMA

Poniższy materiał zawiera spoilery z pierwszego sezonu Riverdale.

Jughead Jones i Węże

Bohater nie miał łatwego życia. Po wielu zawodach związanych z przestępczym życiem ojca, doszło również do sytuacji, w której chciał przeprowadzić się do swojej matki. Ta niestety mu odmówiła, a bohater musiał przenieść się do innej szkoły. Dodatkowo ojciec bohatera – mimo że oczyszczono go z zarzutów - ma na swoim koncie kilka przestępstw i posiedzi jeszcze w więzieniu. Bohater nie wyjawił policji i prokuraturze nazwisk osób powiązanych z kryminalnym środowiskiem Southside Serpents (Południowe Węże). Za tę lojalność Jughead otrzymał od przestępczego światka kurtkę, która jest symbolem przynależności do tej organizacji.

Riverdale class="wp-image-79181"

Cheryl Blossom i wielka rodzinna tajemnica

Rodzina Blossomów przeszła długą drogę. Początkowo Cheryl dominowała w szkole, w grupie cheerleaderek i wśród znajomych. Pewność siebie, przekonanie o wartości własnego nazwiska i niewyobrażalny tupet umiejscawiały bohaterkę w ścisłej czołówce najsilniejszych postaci. Ważne jest, że Cheryl – mimo poczucia przynależności do rodziny - potrafiła zbuntować się przeciwko rodzicom.

Najlepszym przykładem niech będzie mowa pogrzebowa, którą wygłosiła wbrew rodzicom. Wszystko jednak uległo zmianie, gdy okazało się, że za śmierć jej brata bliźniaka odpowiada ich własny ojciec. Młody chłopak odkrył, że rodzinny interes jest przykrywką do narkotykowego biznesu. Prawda okazała się ogromnym ciosem dla Blossomów. To o tyle ważne, że Cheryl nie mówiła nikomu, iż Jason chciał opuścić Riverdale.

Zanim policja zdołała aresztować Clifforda Blossoma, ten się powiesił. W tej trudnej sytuacji Cheryl - w przeciwieństwie do swojej matki - zachowała zimną krew i... spaliła rodową siedzibę. Mam przeczucie, że dziewczyna przejmie inicjatywę w nadchodzącym sezonie.

Betty Cooper i problemy rodzinne

Rodzina Cooperów miała w tym sezonie swoje wzloty i upadki. Zaczęło się od Polly, która została ukarana za romans z Jasonem Blossomem. Brzemienną dziewczynę wysłano do szkoły przyklasztornej, a jej powrót był jednym z powodów konfliktu rodziców dziewczyny. Była to tajemnicza sprawa, ale wkrótce wyjaśniło się, że niechęć ojca do przyszłego wnuka wynika z rodowej nienawiści. Prapradziadek Betty miał zostać zamordowany przez przodka Cheryl Blossom, aby przejąć całkowitą kontrolę nad produkcją syropu klonowego. Dodał również, że ofiara należała do rodziny Blossomów, a po tym dramatycznym wydarzeniu nitka potomków zamordowanego zmieniła nazwisko na Cooper. Co oznacza, że Jason i Polly są ze sobą spokrewnieni.

Wątkiem, o którym należy pamiętać, jest przemiana Betty. Miała ona miejsce, gdy dziewczyny dokonywały zemsty na Chucku. Jestem przekonany, że ciemna strona sympatycznej bohaterki jeszcze pojawi się w serialu.

Rozmawiamy o Riverdale class="wp-image-84795"

Veronica Lodge i nowy gracz w Riverdale

Nad rodziną Veroniki cały czas unosi się cień Hirama, jej ojca. Bohater znajduje się obecnie w więzieniu, ale ciągle prowadzi swój kontrowersyjny biznes. Nie do końca wiemy, na czym on polega, ale z całą pewnością ma coś wspólnego z nieruchomościami. Nowy interes w Riverdale, który początkowo prowadziła jego żona, miał być również projektem Freda - ojca Archiego, ale Hermione postanowiła spłacić go, gdy dowiedziała się o powrocie męża.

Jest bardzo prawdopodobnie, że Fred i Hiram rozpoczną otwarty konflikt. Zwłaszcza, że będzie to ciekawy dramaturgiczny zabieg - przecież Archie i Veronica zaczęli się spotykać.

Archie Andrews i nowa zagadka kryminalna

Archie przeżywał niezwykłe przygody i osobliwe romanse. Jednak z perspektywy nadchodzącego sezonu warto jest przypomnieć o dwóch wątkach. Pierwszy związany jest z wyciągnięciem spod lodu Cheryl. Rudowłosy bohater definitywnie ocalił jej życie, a w kontekście zmiany, która zaszła w bohaterce, może się okazać, że postacie staną się... sojusznikami, a może nawet przyjaciółmi.

Drugim aspektem jest oczywiście postrzelenie Freda. Ostatnia scena pokazała, jak zamaskowany bandyta napadł na bar Popa i wypalił z broni w kierunku ojca Archiego. Znalezienie sprawcy tego wydarzenia prawdopodobnie doda paliwa nadchodzącemu sezonowi i rozpocznie nową kryminalną zagadkę. Rodzi się również pytanie o matkę bohatera, która przecież pojawiła się w pierwszym sezonie. Wróci do Riverdale, czy Archie będzie chciał przenieść się do niej?

REKLAMA

Premiera 2. sezonu Riverdale odbędzie się 12 października, a odcinki będą ukazywały się co tydzień w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA