REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Robert Kirkman nakręci dokument o historii komiksów

Robert Kirkman i AMC po raz kolejny połączą siły. Tym razem słynny scenarzysta i stacja telewizyjna zamierzają stworzyć mini serial dokumentalny, opowiadający o historii i fenomenie komiksu. 

18.05.2016
10:41
Robert Kirkman nakręci dokument o historii komiksów
REKLAMA
REKLAMA

Robert Kirkman to producent telewizyjny, pisarz, a przede wszystkim - scenarzysta komiksowy, odpowiedzialny za stworzenie między innymi kultowej serii "The Walking Dead" - "Żywe trupy", "Outcast" czy "Invincible". Od lat współpracuje ze stacją AMC, odpowiedzialną za serialową ekranizację "The Walking Dead" i jej spin-off - "Fear the Walking Dead". Wkrótce zakres tej wspólnej działalności poszerzy się o kolejną produkcję, choć tym razem nie będzie to fabuła, a dokument.

robert kirkman the walking dead class="wp-image-69662"
REKLAMA

Kirkman i AMC zamierzają stworzyć sześcioodcinkowy miniserial w całości poświęcony komiksom. Ma on opowiadać między innymi o historii tego medium, jego ewolucji, genezie niektórych ikonicznych bohaterów, zmieniającej się recepcji, miejsca w popkulturze i tematyce. Tytuł dzieła brzmieć będzie "Heroes and Villains: The History of Comic Books". Premiera przewidziana jest na rok 2017. Robert Kirkman komentując te doniesienia, zaznaczył, że jest nie tylko twórcą komiksów, ale przede wszystkim ich wielkim fanem i nie może się doczekać, by podzielić się swoją wiedzą z innymi zapaleńcami.

Zapowiada się pysznie. Oby "Heroes and Villains: The History of Comic Books" było kolejnym krokiem na drodze ku wyprowadzenia komiksu z funkcjonującego - wciąż! - w zbiorowej świadomości stereotypu, według którego komiksy to głupie, naiwne i płytkie obrazkowe historyjki dla niewymagających. Kirkman, liczę na ciebie!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA