REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Robert Lewandowski nowym bohaterem komiksów Marvela. Najpierw mundial, potem Avengers 4?

Nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to globalne wydarzenie bez precedensu. Dlatego zainteresowane są nim podmioty zazwyczaj nie interesujące się futbolem, w tym Marvel Comics. Wydawnictwo przygotowało serię komiksów, w których pojawia się także Robert Lewandowski. Czyżbyśmy poznali nowego Avengera?

07.06.2018
21:15
Robert Lewandowski w nowym komiksie Marvela. Dołączy do Avengers?
REKLAMA
REKLAMA

Nie od dzisiaj wiadomo, że Robert Lewandowski jest bohaterem setek tysięcy Polaków. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski ratował ją częściej, niż Kapitan Ameryka i Iron Man ratowali Nowy Jork z rąk różnych oprawców. Lewandowski jest równie zwinny jak Spider-Man, na boisku widzi więcej niż Daredevil, a kontuzje nie imają się go, podobnie jak niezniszczalnego Luke'a Cage'a. Jest też zwyczajnie lepszym piłkarzem nawet od legendarnego Kapitana Tsubasy.

 class="wp-image-171079"

Nic więc dziwnego, że to właśnie ten polski piłkarz został wybrany na jednego z bohaterów nowej serii komiksów tworzonych przez Marvela we współpracy z portalem ESPN.

Internetowa seria trzynastu krótkich scenek komiksowych poświęcona jest największym gwiazdom reprezentacji przed nadchodzącym mundialem. Poświęcone sobie komiksy otrzymali m.in. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Neymar Jr. Więcej niż o Polsce mówi się o faworytach mundialu, a nawet reprezentacjom Stanów Zjednoczonych i Włoch, które nie dostały się na Mistrzostwa Świata.

Robert Lewandowski pojawia się w dwunastej części, zatytułowanej „Strzeżcie się tej trójki”. Polski snajper pojawia się w nim u boku piłkarza Meksyku, Javiera Chicharito Hernandeza i żywiołowych kibiców islandzkiej kadry narodowej. Nawet w wydawnictwie Marvel wiedzą, że Lewandowski jest najważniejszą bronią Polaków na nadchodzący mundial:

Supernapastnik, Robert Lewandowski ma być siłą napędową polskiej reprezentacji. Czy jeden człowiek będzie w stanie udźwignąć taki ciężar? – głosi podpis nad wizerunkiem piłkarza.

 class="wp-image-171085"
REKLAMA

Pomysłodawcą projektu jest argentyński twórca, Fabian Nicieza, który pracował w przeszłości na komiksami X-Force, Thunderbolts czy Cable and Deadpool.

Autorami ilustracji są za to Diego Bernard, J.P. Mayer, Andrew Crossley i Joe Sabino. Do której z wymienionych drużyn najlepiej nadawałby się Lewandowski? A może polskiemu piłkarzowi należy się miejsce w najważniejszym zespole Marvela, czyli Avengers? Wszystko wyjaśni się na Mistrzostwach Świata w Rosji, które rozpoczynają się już 14 czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA