REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tsubasa powraca na ekrany. Kapitan Jastrząb od dziś do obejrzenia w TVP Sport

Mundialowa gorączka trwa, a Telewizja Polska podsyca ją powrotem do lat 90. Kapitan Tsubasa powraca do polskiej telewizji. Popularny serial anime można oglądać od dziś na antenie TVP Sport.

01.05.2018
7:00
Kapitan Jastrząb Tsubasa TVP Sport
REKLAMA
REKLAMA

Na tej produkcji w latach 90. wychowywali się polscy fani anime i piłki nożnej. Prawie każdy dzieciak śledził historię Tsubasy Ōzory i jego zmagania z Kojiro Hyugą, a mecze FC Nankatsu budziły większe zainteresowanie niż polska liga czy spotkania reprezentacji. W ten sposób w sercu setek widzów zrodziła się miłość do futbolu. Teraz mają oni okazję wrócić do czasów dzieciństwa.

TVP Sport rozpoczyna emisję starych odcinków Kapitana Jastrzębia.

Począwszy od 1 maja TVP Sport nadawać będzie kultowe anime. Codziennie emitowane będą dwa odcinki produkcji, które będą wyświetlane o 8:00 i 8:30, a w pasmach świątecznych i weekendowych po 17:00. Serial można także oglądać za pośrednictwem sport.tvp.pl oraz mobilnej aplikacji stacji. TVP ma w planach przypomnienie wszystkich 128 epizodów oryginalnej serii. Powstała ona w latach 1983-1986, jednak do Polski dotarła dopiero po zmianach ustrojowych. Kapitan Jastrząb nadawany był przez Polonię 1, a następnie przez Naszą TV, Polsat 2 czy TV Wisła.

Co więcej, Tsubasa powrócił także w nowej odsłonie.

Studio David Production oraz reżyser Toshiyuki Kato stworzyli odświeżoną wersję serialu. Nowe anime jest rebootem kultowej serii, dostosowanym do dzisiejszych realiów i nadchodzącego mundialu w Rosji. Tsubasa przeprowadza się do Nankatsu, gdzie chce rozwijać swoje piłkarskie pasje. Tam poznaje Genzo Wakabayashiego, młodego, aspirującego bramkarza. Niestety, Telewizja Polska nie posiada praw do emisji nowej wersji. Pierwszy odcinek można za to zobaczyć tutaj.

REKLAMA

Kapitan Jastrząb zainspirował do sięgnięcia po korki wiele gwiazd futbolu, m.in. Zinedine’a Zidane’a, Lionela Messiego czy Francesco Tottiego. Serial odpowiada także za popularność dyscypliny w samej Japonii. Gdyby nie Tsubasa, to Kraj Kwitnącej Wiśni prawdopodobnie nie współorganizowałby Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2002 roku.

Pierwsze dwa odcinki Kapitana Tsubasy obejrzysz już dziś, 1 maja, w TVP Sport o 8:00 i 8:30.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA