REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Robert Pattinson zaraził się koronawirusem. Prace nad „The Batman” wstrzymane kilka dni po restarcie

„The Batman” należy do najbardziej wyczekiwanych filmów przyszłego roku. Prace nad produkcją muszą się jednak mierzyć z ciągłymi problemami wynikającymi z pandemii koronawirusa. Właśnie poinformowano, że chory na COVID-19 jest Robert Pattinson, czyli największa gwiazda tego tytułu.

04.09.2020
8:50
robert pattinson the batman
REKLAMA
REKLAMA

Prace na planie nowego „Batmana” wystartowały na początku bieżącego roku i trwały bez przeszkód przez około siedem tygodni aż do momentu wybuchu pandemii koronawirusa. Wszystkie bezpośrednie przedsięwzięcia przemysłu filmowego zostały przerwane w marcu, co oznaczało poważne zmiany również w harmonogramie kin na najbliższe miesiące. Na przesunięcie premiery „The Batman” zdecydowała się także wytwórnia Warner Bros. Nie miała innego wyjścia, bo do momentu zablokowania prac udało się nakręcić mniej więcej 25 proc. materiału, a z resztą nie udałoby się wyrobić na czas.

Wstrzymanie produkcji miało też jednak swoje plusy. Brak Comic-Conu w normalnym wydaniu sprawił, że DC zdecydowało się powołać własne wydarzenie online poświęcone najważniejszym tytułom przygotowywanym we współpracy z Warner Bros. W trakcie DC FanDome opublikowano pierwszy zwiastun „The Batman”, który przyjęto na całym świecie z olbrzymim entuzjazmem. Fani komiksów prześcigali się w pochwałach i zmienili swoje dotychczasowe negatywne bądź sceptyczne nastawienie do Roberta Pattinsona grającego Mrocznego Rycerza. Plan wytwórni był więc taki, żeby pobudzić zainteresowanie tytułem i od razu wrócić do zdjęć. Niestety, we wszystko znów wmieszał się koronawirus.

Pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał Robert Pattinson. Zdjęcia do „The Batman” znów zostały przerwane.

O całej sprawie media w czwartkowy wieczór poinformowało Warner Bros., ale z początku nie było wiadomo, który konkretnie pracownik zaraził się koronawirusem. Tożsamość osoby chorej odkrył dopiero portal Vanity Fair. Do odkrycia choroby Pattinsona doszło zaledwie kilka dni po tym, jak plan zdjęciowy „Batmana” wznowił działalność w studiach na obrzeżach Londynu.

  • Czytaj także: Robert Pattinson przeszedł długą drogę od idola nastolatek do jednego z najbardziej cenionych aktorów młodego pokolenia. Na Rozrywka.Blog znajdziecie artykuł poświęcony karierze Brytyjczyka.
REKLAMA

Długotrwałe wstrzymanie prac nad „The Batman” będzie wiązać się z poważnymi kosztami, ale Warner Bros. nie może ryzykować dalszego rozprzestrzeniania się wirusa wśród członków ekipy. Ich zdrowie będzie zapewne uważnie monitorowane w czasie, gdy Pattinson trafi na kwarantannę. Hollywoodzkie studia długo czekały z restartem produkcji swoich największych blockbusterów właśnie w obawie przed takimi sytuacjami, a Netflix zdecydował się niedawno nawet na skasowanie dwóch popularnych tytułów, bo ich kręcenie w dobie pandemii byłoby zbyt kosztowne.

Nową datę premiery „The Batman” wyznaczono na 1 października 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA