REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Mały John niczym wiedźmin. Zobacz zwiastun filmu Robin Hood: Początek

Legendarny łucznik z Sherwood powraca na kinowe ekrany. Jednak nowy film nie jest dramatem czy produkcją stricte kostiumową. Kolejny zwiastun pokazuje, że Robin Hood: Początek stawia na okraszoną humorem akcję.

18.07.2018
9:51
Robin Hood: Początek zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Robin Hood gościł na ekranach już wielokrotnie. Legendarny bohater doczekał się kilku seriali oraz kilkunastu filmów, z których najgłośniejsze to animowana wersja z 1973 r., Książę złodziei z Kevinem Costnerem oraz produkcja z Russellem Crowem z 2010 r. I choć historię wyjętego spod prawa łucznika ekranizowano tyle razy, to - jak widać - formuła się nie wyczerpała. W tym roku zobaczymy nowy film poświęcony legendarnej postaci.

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu Robin Hood: Początek.

Tytułowy bohater wraca do rodzinnej Anglii z wypraw krzyżowych. Na miejscu okazuje się, że Szeryf Nottingham skonfiskował jego majątek, a ukochana Marion, przekonana o śmierci Robina, wyszła za innego. Główna postać planuje więc zemstę, chcąc przy okazji przywrócić okolicznym mieszkańcom sprawiedliwość. Łączy siły z Małym Johnem i już wkrótce w Nottingham pojawia się zakapturzony osobnik, rozdający ubogim majątek zabrany bogatym. Robin musi także stawić czoła Szeryfowi które ma bardzo śmiałe i niebezpieczne plany.

Materiał jasno daje do zrozumienia, że tym razem nie ma co spodziewać się żadnej patetycznej czy ckliwej opowieści. Twórcy sięgają do korzeni bohatera; możemy być pewni, że w filmie nie zabraknie humoru. Robin Hood: Początek będzie zawierał także dużo scen walki, i to takiej przywodzącej na myśl krzyżówkę Batmana z Kingsmanem. Do tego dochodzi Mały John, który niczym wiedźmin odbija strzały w locie.

Robin Hood: Początek zwiastun class="wp-image-183592"

Według zapowiedzi twórców film ma także poruszać kwestię nierówności społecznych. Robin miał zdecydować się na swoje działania także z uwagi na podziały i dysproporcje wśród ludzi. Ponadto poprzez udział w krucjacie miał nabawić się czegoś, co dziś nazywamy zespołem stresu pourazowego.

Robin Hood: Początek – obsada

REKLAMA

W tytułowego bohatera wcieli się znany z serii Kingsman Taron Egerton. Z kolei w roli Małego Johna zobaczymy Jamiego Foxxa. Natomiast Szeryfa zagra Ben Mendelsohn, który wcielał się już w antagonistów w Łotrze 1. Gwiezdnych wojnach – historiach czy Player One. W obsadzie znaleźli się również Jamie Dornan, Eve Hewson czy Paul Anderson. Reżyserem jest Otto Bathurst, pracujący wcześniej nad Czarnym lustrem oraz Peaky Blinders.

Robin Hood: Początek trafi do kin 29 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA