REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Historia Eltona Johna. „Rocketman” ląduje dziś na HBO i w HBO GO

Filmy biograficzne dotyczące muzyków przechodzą w ostatnim czasie mały renesans. Po wielkim sukcesie „Bohamian Rhapsody”, poświęconego karierze Freddiego Merkury’ego, przyszedł czas na opowieść o sir Eltonie Johnie. „Rocketman” od dziś na HBO i HBO GO.

09.02.2020
13:00
Rocketman - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Angielski muzyk Elton John to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób pochodzących z Wysp Brytyjskich. Kompozytor, piosenkarz i autor tekstów od ponad 50 lat występuje na scenie, tworząc muzykę, za którą przepadają miliony odbiorców na całym świecie.

Rocketman - kadr z filmu

„Rocketman” to fabularna opowieść przyglądająca się rozwojowi kariery charakternego muzyka. W roli głównej wystąpił Taron Egerton. Młody aktor, znany z dwóch części filmu „Kingsman: Tajne Służby”, filmu biograficznego o brytyjskim skoczku narciarskim – „Eddie zwany orłem”, czy nowej wersji przygód Robin Hooda (film „Robin Hood: Początek”) wcielił się w postać Eltona Johna z wyśmienitą energią i wirtuozerią.

Aktor był powszechnie chwalony za swoją rolę. Nic dziwnego, że jego występ został uhonorowany statuetką Złotego Globa dla Najlepszego Aktora.

Warto wynotować także, że utwór „(I’m Gonna) Love Me Again” w wykonaniu Egertona i samego Eltona Johna również otrzymał statuetkę od Hollywod Foreign Press Association. Kawałek jest także nominowany do Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka.

Film „Rocketman” spotkał się z dość dobrym przyjęciem publiczności. Swego czasu tak pisaliśmy o filmie w naszej recenzji:

REKLAMA

„Rocketman” to niesamowicie ważny sprawdzian w karierze Tarona Egertona. Pierwsza tak ważna, złożona pierwszoplanowa rola, w jaką przyszło mu się wcielić. Brytyjczyk poradził sobie świetnie, pokazując barwną osobowość artysty bardzo przekonująco – oceniała w swojej recenzji Anna Nicz.

Film już dostępny na platformie HBO GO. Premiera na kanale telewizyjnym HBO o godzinie 20.00

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA