REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Littlefinger może się schować. Larys Strong z "Rodu smoka" już działa, a jego plan jest diaboliczny

Odcinek 6. "Rodu smoka" przenosi opowieść w czasie o dekadę wprzód. Spór między królową i księżniczką ewoluował, a każda ze stron może poszczycić się wsparciem mniej lub bardziej potężnych sympatyków. Jednym z ciekawszych bohaterów niewątpliwie okazał się Larys Strong, który zdążył już wykazać się przebiegłością i udowodnić, że niebezpieczny z niego przeciwnik. Nadszedł czas, by pochylić się nad nowym sprzymierzeńcem Alicent.

26.09.2022
16:06
ród smoka odcinek 6 larys strong harwin gra o tron
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

W tekście znajdują się spoilery.

6. odcinek "Rodu smoka" od HBO obrazuje stopień zaognienia konfliktu między królową Alicent i księżniczką Rhaenyrą dziesięć lat później. Wojna jest nieuchronna - gdy chory król Viserys w końcu umrze, rozpocznie się Taniec Smoków. Jak to w Westeros - grupa oportunistów stara się zrobić wszystko, by jak najwięcej zyskać (lub - w niektórych przypadkach - po prostu przetrwać). Dotychczas jednak w nowym serialu brakowało postaci tak niepozornej, a przebiegłej i bezwzględnej zarazem. W "Grze o tron" był to Littlefinger, teraz jego "następcy" fani dopatrują się w Larysie Strongu.

REKLAMA

Ród smoka, odc. 6. O co chodzi Larysowi Strongowi?

Larys Strong to syn Namiestnika i brat Harwina, Lord Spowiednik, a po śmierci ojca - głowa rodu i pan Harrenhall. Członek małej rady i starszy nad szeptaczami w czasach panowania Viserysa I. To on w czwartym epizodzie wyjawił królowej Alicent tajemnicę aborcyjnej herbatki. W najnowszym odcinku ostatecznie udowodnił lojalność wobec Zielonych (w przeciwieństwie do swojego brata).

Ród smoka
REKLAMA

W finale 6. epizodu Strong wykorzystał skazańców do wywołania pożaru w Harrenhal, w którym zginęli jego ojciec i brat. Choć Alicent nie wydała takiego rozkazu, zdała sobie sprawę, jak bardzo na rękę poszedł jej doradca. Umożliwił w ten sposób powrót Otta Hightowera do odebranej mu wcześniej roli. Ci, którzy czytali "Ogień i krew", wiedzą doskonale, że Otto odegrał kluczową rolę w koronacji swojego wnuka na króla, wbrew ostatniej woli Viserysa I. Przy okazji Strong stał się głową rodu. W powieści George'a R.R. Martina knowania Larysa pozwoliły mu długo trzymać się blisko władzy. W serialu jak na razie dopiero zaczyna tkać gęstą sieć swoich machinacji - zobaczymy, czy twórcy produkcji HBO zdecydowali się wiernie przenieść je na ekran.

W serialu HBO Larys porównuje Alicent do kwiatu - podczas gdy jego osobistym insygnium jest… pszczoła. Prawdziwie poetycka alegoria. Motyw pszczoły pojawia się też później, gdy naszym oczom ukazują się wypuszczeni już na wolność przestępcy (w ich przypadku są to broszki, u Larysa - laska). Pszczół próżno szukać w materiale źródłowym - to twórcy serialu uczynili z niego symbol Stronga. Niektórzy sądzą, że jest to odniesienie do słów książkowego Grzyba - "słowa kapały z jego ust jak miód z plastra - trucizna jeszcze nigdy nie była tak słodka". Trafne.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA