REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Netflix podgrzewa atmosferę przed premierą „Rojst '97”. Brodka i Fronczewski w nowym teledysku

„Rojst” to jeden z bezsprzecznie najpopularniejszych polskich seriali ostatnich lat. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że Netflix chce jak najlepiej wypromować jego kontynuację. Dzień przed premierą „Rojst '97” do sieci trafił teledysk coveru piosenki Edyty Bartosiewicz w wykonaniu Brodki i Tymka.

06.07.2021
12:34
rojst 97 teledysk monika brodka tymek piotr fronczewski
REKLAMA

Netflix od początku zeszłego roku bardzo ochoczo wypuszcza nowe filmy i seriale tworzone w Polsce. Już jesteśmy jedną z najpopularniejszych europejskich lokacji pod tym względem, a kolejne produkcje widnieją na horyzoncie. Pierwszą z zapowiedzianych nowości będzie „Rojst '97”, czyli kontynuacja serialu stworzonego w 2018 roku przez nieistniejącą już platformę Showmax. Co ważne, chodzi o sequel opowiadający zupełnie nową historię, ale jednocześnie bardzo silnie powiązany z wydarzeniami poprzedniego sezonu. W żadnym razie nie mamy tu do czynienia z jakąś luźną antologią (więcej o samym „Rojst '97” przeczytacie w naszej recenzji).

Podkreśla to obecność aktorów z poprzednich odcinków nie tylko w samej kontynuacji, ale też teledysku nagranym do piosenki promującej premierę „Rojst '97”. Widzimy w nim Piotra Fronczewskiego i Andrzeja Seweryna, którym towarzyszą Magdalena Różczka i Łukasz Simlat, wcielający się w nową parę policjantów. To oni badają śmierć młodego chłopaka. W wideoklipie oprócz wspomnianych aktorów znajdziemy też wykonawców coveru piosenki Edyty Bartosiewicz.

REKLAMA

Monika Brodka i Tymek promują „Rojst '97” nową wersją kultowego utworu Ostatni.

Hitowy singiel gwiazdy polskiej estrady oryginalnie znalazł się na płycie „Szok'n'Show” z 1995 roku i z miejsca stał się jednym z jej największych przebojów. Nowa wersja nagrana na potrzeby serialu Netfliksa brzmi zdecydowanie inaczej, ale fani Edyty Bartosiewicz raczej się z tego powodu nie obrażą. Aranżację muzyczną coveru przygotowali Urbanski wraz z Patrykiem Kraśniewskim, Tymkiem i Moniką Brodką. Reżyserem teledysku był z kolei Alan Willman.

REKLAMA

Warto w tym miejscu przypomnieć, że przed pierwszym „Rojstem” również nagrano piosenkę promującą jego debiut. Teledysk z udziałem Piotra Fronczewskiego, Brodki i A_GIM dotyczył z kolei innego kultowego polskiego hitu, czyli Wszystko, czego dziś chcę Izabeli Trojanowskiej. Popularny aktor kilka tygodni temu wystąpił z kolei w nowej wersji swojego kultowego przeboju King Bruce Lee, gdzie towarzyszył mu Popek.

Premiera wszystkich odcinków „Rojst '97” już 7 lipca na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA