REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nie żyje Roman Kostrzewski, wokalista zespołu Kat. Był legendą polskiego metalu

Nie żyje Roman Kostrzewski, wieloletni wokalista kultowej grupy metalowej Kat. Artysta od pewnego czasu walczył z nowotworem. Za pięć dni skończyłby 62 lata.

10.02.2022
20:24
roman kostrzewski nie żyje rak kat zespół metal
REKLAMA

Zespół legendarnego muzyka poinformował o jego śmierci na swoim oficjalnym facebookowym fanpage'u. Roman Kostrzewski, wieloletni wokalista Kata, od kilku lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Pierwsze sygnały o jego kłopotach ze zdrowiem pojawiły się już w 2019 roku - wówczas artysta odwołał planowane koncerty formacji Kat & Roman Kostrzewski.

Przeprosił fanów i poinformował ich, że lada moment czeka go poważny zabieg, w związku z którym na jakiś czas pożegna się z występami. W 2020 roku zespół przekazał słuchaczom, że po odbytym zabiegu wokalistę czeka kolejny. Gdy okazało się, że chodzi o nowotwór, sceniczni koledzy Kostrzewskiego zorganizowali koncert charytatywny - dochód ze sprzedaży biletów przeznaczyli na jego walkę z chorobą. Niestety, walka z rakiem często okazuje się walką nierówną.

REKLAMA

Roman Kostrzewski był legendą polskiego metalu.

REKLAMA

Ten polski muzyk, wokalista i tekściarz przez lata śpiewał w Kacie (Wielka Trójca Polskiego Metalu, zaraz obok TSA i Turbo), założył też Alkatraz. W następstwie rozłamu w kultowym zespole wraz z Ireneuszem Lothem stworzył grupę Kat & Roman Kostrzewski. To czołowa postać w historii polskich metalowych brzmień.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA