REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Duńska odpowiedź na „Dark”. Netflix pokazał zwiastun „Równonocy”

„Równonoc” jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje na platformie Netflix. Duński serial opowiada historię kobiety, której przyjdzie zmierzyć się z zagadką tajemniczego zaginięcia licealistów sprzed lat. W sieci właśnie pojawił się zwiastun produkcji, zapowiadający klimatyczny thriller.

14.12.2020
12:09
rownonoc trailer netflix zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

„Równonoc” to nowy serial platformy Netflix, który pod względem fabularnym wygląda niczym duńska odpowiedź na „Dark”. Tak jak w niemieckiej produkcji będziemy mieli do czynienia z tajemniczym zaginięciem i innym wymiarem. Główną bohaterką jest Astrid. W 1999 roku jej siostra zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach wraz z całą swoją licealną klasą. Po latach protagonistce przyjdzie zmierzyć się z koszmarami z przeszłości. W oficjalnym opisie nadchodzącego tytułu czytamy:

W 1999 r. w niewyjaśniony sposób z powierzchni ziemi zniknęła cała klasa licealistów. Astrid miała wówczas zaledwie 9 lat. Dziewczyna jest siostrą jednej z ofiar tego przedziwnego zdarzenia, które odcisnęło na niej duże piętno i stało się powodem dręczących ją makabrycznych wizji. W 2020 r. Astrid wiedzie spokojne i niczym niezmącone życie rodzinne. Jednak koszmary z przeszłości nagle powracają i nie dają się łatwo odpędzić. Gdy w tajemniczych okolicznościach umiera jedna z osób, które w 1999 r. uszły z życiem, Astrid postanawia raz na zawsze wyjaśnić, co przydarzyło się wówczas jej siostrze i uczniom liceum. W trakcie swojego prywatnego śledztwa odkrywa mroczną i przerażającą prawdę, a także dowiaduje się, że jest wmieszana w całą sprawę w zaskakujący i nieoczekiwany sposób.

„Równonoc” — zwiastun serialu Netfliksa

„Równonoc” jeszcze w tym miesiącu pojawi się na Netfliksie. Tymczasem, aby podgrzać atmosferę przed premierą, platforma udostępniła klimatyczny zwiastun serialu:

REKLAMA

W serialu występują m.in. Danica Curcic, Karoline Hamm, Viola Martinsen, Lars Brygmann, Hanne Hedelund, August Issac Carter i Fanny Leander Bornedal. Twórczynią produkcji jest natomiast Tea Lindeburg.

Premiera „Równonocy” już 30 grudnia na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA