REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Prawda jest najważniejsza” – zobacz teaser filmu „Sala samobójców. Hejter”. To nowa produkcja Jana Komasy

Jan Komasa nie zwalnia tempa. Jeszcze nie tak dawno swoją premierę miało nominowane do Oscara „Boże ciało”, a już w marcu na ekrany kin ma wejść – nazwijmy to – sequel „Sali samobójców”. W sieci właśnie zadebiutował zwiastun wyczekiwanej produkcji. Jej podtytuł: „Hejter”.

24.01.2020
11:15
© Fot Jaroslaw Sosinski / NAIMA FILM
REKLAMA
REKLAMA

Wielokrotnie nagradzana na festiwalach „Sala samobójców” po 9 latach od swojej premiery doczeka się kontynuacji. W filmie poznajemy historię wrażliwego, cierpiącego na depresję Dominika, który ucieka przed gnębiącymi go rówieśnikami do wirtualnego świata. Nawiązuje w nim kontakt z Sylwią, a ta pokazuje mu tytułową salę samobójców. Niedługo na ekranach kin pojawi się kontynuacja tej produkcji.

Jak można wywnioskować po obejrzeniu teasera „Sala samobójców. Hejter” będzie duchowym spadkobiercą „jedynki”. Jak natomiast wskazuje tytuł, fabuła skupi się na zjawisku hejtu w sieci. I faktycznie, już w pierwszej scenie zapowiedzi widzimy zapłakaną vlogerkę, która mówi o fali hejtu, jaka ją zalała.

Sala samobójców. Hejter – o czym będzie?

Głównym bohaterem filmu jest, grany przez Macieja Musiałowskiego, Tomek. Zostaje on wyrzucony ze studiów, ale postanawia ukrywać ten fakt, aby wciąż pobierać pieniądze od państwa Krasuckich – rodziców jego przyjaciółki z dzieciństwa, w której się podkochuje. Prawda jednak wychodzi na jaw. Aby się utrzymać chłopak zatrudnia się w agencji buzzmarketingowej. Do głowy wpada mu wtedy plan jak zemścić się na Krasuckich i wzorem Dominika zaczyna zatracać się w wirtualnej rzeczywistości.

Jak widzimy w opublikowanym teaserze, Tomek pod wodzą znanej z pierwszej części, granej przez Agatę Kuleszę, Beaty Santorskiej, prężnie działa jako internetowy troll. W hejtowaniu jest naprawdę dobry. Za cel obiera sobie polityka, któremu może namieszać w planach zrobienia politycznej kariery.

REKLAMA

Za scenariusz „Sali samobójców. Hejter” odpowiada Mateusz Pacewicz, czyli scenarzysta „Bożego ciała”. Według zapowiedzi film będzie połączeniem cyber-thrillera i współczesnych „Romea i Julii”. Zgodnie ze słowami dystrybutora produkcja może stać się „porażająco aktualnym manifestem młodego pokolenia”. Czy tak będzie przekonamy się, kiedy trafi na ekrany kin.

Premiera filmu „Sala samobójców. Hejter” już 13 marca tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA