REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Seriale

Sapkowski vs. życzenia czytelników. Autor ma w planach prequel lub sidequel Wiedźmina

Andrzej Sapkowski znany jest jako autor, któremu nie sposób narzucić swojej woli. Fani mają jednak życzenia dotyczące adaptacji i kontynuacji jego dzieł. Jedno z ich największych, czyli kolejne książki z uniwersum, ma się jednak ziścić. Sapkowski zapowiedział, że ma zamiar napisać prequel lub sidequel Wiedźmina.

23.04.2018
11:51
Sapkowski ma w planach prequel lub sidequel Wiedźmina
REKLAMA
REKLAMA

Król polskiego fantasy od jakiegoś czasu żył nieco w cieniu i nie zgadzał się na publiczne komentowanie kwestii związanych z Wiedźminem. Okazję na zadanie Sapkowskiemu własnych pytań dostali fani podczas panelu pisarza na Warsaw Comic Con.

Zgromadzonych widzów interesowały przede wszystkim wieści dotyczące powstającego serialu Wiedźmin Netfliksa oraz ewentualnej kontynuacji książkowej.

Więcej dowiedzieli się wielbiciele powieści Sapkowskiego. Jak można zobaczyć na podstawie pełnego zapisu spotkania, pisarz nie miał wiele do powiedzenia na temat serialu tworzonego przez Netfliksa. Potwierdził, że czytał tekst pilotowego odcinka i że autorzy serialu to profesjonaliści. Nie chciał jednak szerzej wypowiadać się o jego roli jako konsultanta, tym bardziej, że grożą mu surowe kary, jeśli złamie wpisaną w umowie tajemnicę:

Uważam, że moim zadaniem jako konsultanta jest zapewnienie, żeby w żadnym momencie serialu nie zaśpiewał Ed Sheeran – zażartował Sapkowski.

Wbrew informacji, która pojawiła się kilka dni temu w sieci, polski pisarz nie ogłosił, że właśnie pisze książkę z uniwersum Wiedźmina. Wyraził jedynie taki zamiar w przyszłości. To nie pierwszy raz, gdy Sapkowski wspomina o napisaniu kolejnej książki umiejscowionej w tym świecie, wcześniej przekornie uzależniał to jednak od swojej sytuacji finansowej. Sapkowski kolejny raz na Warsaw Comic Con zapewnił, że nie ma zamiaru kontynuować historii znanej z sagi o Geralcie.

Ewentualna książka miałaby być prequelem lub sidequelem Wiedźmina.

REKLAMA

Podobnie było z wydaną w 2013 roku książką Sezon burz. Gorsze wieści usłyszeli fani drugiej słynnej serii Sapkowskiego, czyli trylogii husyckiej. Choć cieszy go jako autora zainteresowanie tymi dziełami w innych krajach, to nie ma zamiaru wracać do tej opowieści w żadnej formie. Nie wyklucza jednak opowiadania lub powieści w innych realiach historycznych.

Kiedy możemy spodziewać się nowych książek Sapkowskiego? Nie wiadomo. Pisarz wyznał, że nie lubi pracować na czas. Nie chce też opowiadać bardziej szczegółowo o swoich planach, bo według niego polski fandom ma tendencje do kradzieży pomysłów. Czytelnicy Wiedźmina na razie będą musieli zadowolić się zbiorem fanowskich opowiadań Szpony i kły. Autor opowieści o Geralcie z Rivii nie ma osobiście nic przeciwko tej inicjatywie, choć nie przeczytał wszystkich zawartych tam opowiadań. Wygląda więc na to, że wielbicielom Wiedźmina przyjdzie poczekać jeszcze długo i na serial, i na prequel.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA