REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Scarlett Johansson najbardziej kasową gwiazdą 2016 roku!

Wbrew temu co sądzą niektóre odłamy środowisk feministycznych, kobietom wcale nie powodzi się tak źle. Magazyn Forbes opublikował właśnie listę gwiazd filmu, które zarobiły największe pieniądze w 2016 roku.

28.12.2016
19:47
Scarlett Johansson najbardziej kasową gwiazdą 2016 roku!
REKLAMA
REKLAMA

I tak oto właśnie okazało się, że najbardziej dochodową gwiazdą kina jest kobieta. Dwa filmy wystarczyły by Scarlett Johansson przyjęła ten zaszczyt – "Ave, Cezar" braci Coen oraz oczywiście blockbuster Marvela, czyli "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". Jak nietrudno się domyślić, lwią część przychodów jakie wygenereowała Johansson pochodzą właśnie z widowiska Marvela, które zarobiło na świecie 1,2 mld dolarów.

Idzie za tym dość prosta prawda – to nie tyle kobiety nie chcą być oglądane na dużym ekranie, co po prostu brakuje dla nich więcej ciekawych (przynajmniej z perspektywy masowego widza) postaci do grania. Gdy już się taka postać trafi to na jej barkach aktorki budują całe swoje kariery. Scarlett dość niespodziewanie, po latach grania w bardziej niszowych i niezależnych filmach, stała się kasową megagwiazdą akcji. Obecnie ma w swoim CV nie tylko rolę Czarnej Wdowy w kinowej serii Marvela, ale także i Lucy, a lada moment zapoczątkuje prawdopodobnie swoją kolejną hitową franczyzę filmem Ghost in the Shell.

Kolejne miejsca w TOP 10 Forbesa zajmują kolejno:

Chris Evans i ex aequo Robert Downey Jr. - po 1,15 mld dolarów za "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów"

Margot Robbie - 1,1 mld dolarów wygenerowane za filmy "Tarzan: Legenda", "Legion samobójców", "Whiskey Tango Foxtrot"

Amy Adams - 1,04 mld dolarów z filmów "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", "Nowy początek", "Zwierzęta nocy"

Ben Affleck - 1,02 mld dolarów z filmów "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", "Księgowy"

Henry Cavill - 870 mln dolarów za "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"

Ryan Reynolds - 820 mln dolarów za filmy "Deadpool" i "Umysł przestępcy"

Felicity Jones - (na razie) 805 mln dolarów za filmy  "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", "Siedem minut po północy", "Inferno"

Will Smith - 775 mln dolarów za "Legion samobójców" i "Ukryte piękno"

Jak widać, Johansson nie jest jedyną kobietą na liście Forbesa. Panie zajmują prawie połowę zestawienia.

REKLAMA

Jedyną smutną konstetacją tego wszystkiego jest fakt, że cała dziesiątka najbardziej dochodowych gwiazd 2016 roku to aktorzy, którzy swoje zyski przynieśli, grając w adaptacjach komiksów (albo Marvela albo DC), wyjątkiem jest jedynie Felicity Jones (z tymże słabe to pocieszenie jako że należy ona do gwiezdnej franczyzy Disneya).

I oczywiście, fakt, że znajdujący się na powyższej liście aktorzy i aktorki wystąpili w filmach będących adaptacjami komiksów bądź sequelami popularnych serii i do tego byli jednymi z wielu postaci, które wchodziły w skład grup bohaterów występujących na ekranie, również nie działa do końca przekonująco na ich korzyść. Dlatego też najlepszym sprawdzianem dla każdego z nich będą ich samodzielne filmy, najlepiej też dalekie od reprezentowanych przez nich uniwersów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA