REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

„Płaciliśmy Magdzie Gessler, mimo że restauracja była zamknięta”. Schronisko Smaków kończy współpracę z restauratorką

Firmowane przez Magdę Gessler Schronisko Smaków kończy z nią współpracę. Firma informuje o tym w dość gorzkich słowach.

01.02.2021
12:04
kuchenne rewolucje magda gessler
REKLAMA
REKLAMA

Restauratorka, gwiazda TVN-u sygnuje swoim nazwiskiem najróżniejsze lokale gastronomiczne. Wszystko dlatego, że ona sama jest gwarantem jakości, potwierdzonym licznymi odcinkami swojego programu. To oczywiście wpisuje się w jej bezwzględną walkę z nieuczciwymi praktykami dotyczącymi pracowników, absolutny brak tolerancji do niskiej jakości (nie wspominając o nieświeżych) produktów.

Jednocześnie, jak się okazuje, jej nazwisko na szyldzie to również pewne zobowiązania, a także możliwe nieporozumienia wynikające zapewne z różnych wizji, ale też, zapewne, z kwestii finansowych.

To już nie jest miejsce Magdy Gessler - napisała restauratorka - Nie zgadzam się z priorytetami ani filozofią prowadzenia tego miejsca przez franczyzobiorcę - podkreśliła, zaznaczając wcześniej, że kończy współpracę ze Schroniskiem Smaków. Wiadomość jest sucha i w gruncie rzeczy bardzo rzeczowa.

Wypowiedź Schroniska Smaków nie jest już tak delikatna.

Choć jest ciągle bardzo dyplomatyczna. Gdybym miał zgadywać, to powiedziałbym, że firma za wszelką cenę chce uniknąć ewentualnych strat wizerunkowych. I wydaje mi się, że idzie jej to całkiem nieźle.

Od lutego 2021 Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej kończy współpracę z Magdą Gessler. Od poniedziałku zmieniamy się w Restaurację Schronisko Bukowina - to właśnie pod tą nazwą będziecie mogli nas spotkać.

Nie byłoby w tym jednak nic dziwnego, czy niewłaściwego, gdyby nie fakt, że Schronisko Smaków postanowiło przedstawić też swój punkt widzenia, niejako sugerując, jakie mogły być powody ich decyzji.

Podczas pierwszego lockdownu płaciliśmy Magdzie Gessler 100% należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji. Przy drugim lockdownie, czyli od października do stycznia Pani Magda również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych, ani nie przystała na propozycję ich obniżenia. Warto wspomnieć, że w czasie kryzysu nie zwolniliśmy ani jednego pracownika! - pisze na Facebooku Schronisko Smaków.

REKLAMA

Jednocześnie firma również podkreśla, że ten prawny rozwód nastąpił, ale nie do końca z ich winy. Podkreślają, że nie nazywają się już Schroniskiem Smaków, a Restauracją Schronisko Bukowina.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA