REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nauka i Gwiezdne wojny mogą iść w parze. Powstanie popularnonaukowy serial inspirowany sagą

Disney zaskoczył nas wszystkich i opublikował pierwszą zajawkę nowego projektu związanego z Gwiezdnymi wojnami. Będzie to darmowy serial webowy, który połączy naukę i… świat Gwiezdnych wojen.

31.08.2017
17:39
science and star wars
REKLAMA
REKLAMA

Gwiezdne wojny z realizmem nie mają za wiele wspólnego. Nikt im jednak tego nie ma za złe, bowiem filmy te mają w zasadzie więcej wspólnego z baśniami czy fantasy niż z science-fiction. A mimo to Disney zapowiedział serial Science and Star Wars, który ma łączyć świat wykreowany przez George’a Lucasa z nauką. Nie jest to aż tak karkołomne zadanie, jak mogłoby się wydawać.

Bo choć Gwiezdne wojny z naukowym realizmem mają niewiele wspólnego, to jak najbardziej były wielką inspiracją dla całego świata. W tym świata nauki. A w serialu, który będzie dostępny od września za darmo w Internecie, mamy poznać te wynalazki i naukowe przełomy, które były w sposób bezpośredni inspirowane gwiezdną sagą.

W Science and Star Wars pojawią się też ciekawi goście.

Science and Star Wars to serial sponsorowany przez firmę IBM. Prowadzić go będzie Anthony Carboni, a pojawić się w nim ma gościnnie wielu znanych badaczy i naukowców, a także sami aktorzy z Gwiezdnych wojen. Wiemy już na pewno, że spodziewać się możemy Ashley Eckstein (Ahsoka Tano) i Anthony’ego Danielsa (C-3PO).

REKLAMA

Serial ma nam pokazać, jak blisko jesteśmy do możliwości produkowania blasterów, droidów, ścigaczy a nawet – rzekomo – mieczy świetlnych. Będzie on dostępny wyłącznie na Facebooku i nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Coś mi się wydaje, że jest to pozycja obowiązkowa dla prawie każdego fana. Poniżej oficjalna zapowiedź programu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA