REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tęsknicie za animacjami z dzieciństwa? Tom i Jerry oraz Scooby-Doo dostaną nowe filmy

W panującej obecnie modzie na różne rebooty i remaki było kwestią czasu, aż doczekamy się nowych wersji słynnych kreskówek Hanna-Barbery i Warner Bros. Pierwsze powstaną filmy Tom i Jerry oraz Scooby Doo. A to tylko początek programowej ofensywy.

16.10.2018
21:01
tom i jerry film
REKLAMA
REKLAMA

Animacja przeżywa obecnie swój złoty okres. Kreskówki docierają obecnie do ludzi w każdym wieku i z różnymi zainteresowaniami. Każda większa wytwórnia filmowa i stacja telewizyjna tworzy dzieła rysunkowe i animowane za pomocą komputera. Tego typu produkcje podbijają nawet serwis Netflix.

Nie oznacza to jednak, że fani animacji zapomnieli o najważniejszych produkcjach z ostatnich kilkudziesięciu lat. A nawet jeśli, to wkrótce mogą się spodziewać odpowiedniego przypomnienia. Wytwórnia Warner Bros. przygotowuje całe uniwersum produkcji opartych o dawne kreskówki produkcji studia Hanna-Barbera.

Większość z przygotowywanych filmów będzie klasycznymi animacjami, ale niektóre połączą animację i sceny kręcone z udziałem aktorów na tej samej zasadzie co Kosmiczny mecz czy Kto wrobił królika Rogera? Obie grupy animatorów będzie działać razem i ze sobą stale współpracować.

Jako pierwsze powstaną nowe filmy Tom i Jerry oraz Scooby-Doo. Pierwsza z wymienionych produkcji będzie hybrydą animacji i typowego filmu aktorskiego.

wile e coyote vs acme film class="wp-image-212306"

Jak informuje portal Variety, reżyserem Toma i Jerry'ego ma zostać twórca Shafta. Do projektu opowiadającego o grupie nastolatków badających zjawiska paranormalne dołączył z kolei Chris Columbus – reżyser dwóch filmów z serii Harry Potter. Warner Bros. chce dać swoim kultowym postaciom filmy godne ich legendy. Dlatego nowe produkcje dołączą do listy priorytetów, na której do tej pory były przede wszystkim filmy DC i Harry'ego Pottera.

REKLAMA

Tom i Jerry film oraz Scooby-Doo to jednak dopiero wierzchołek planowanych produkcji. W przyszłym roku mają się rozpocząć zdjęcia do sequela Kosmicznego meczu, tym razem z LeBronem Jamesem w roli głównej. Produkcja ruszy w przerwie między sezonami NBA, a na liście produkcyjnej są Ryan Coogler (twórca Czarnej pantery) i Terence Nance. Trwają także prace nad filmem Wile E. Coyote vs ACME, nowymi Jetsonami, Flinstonami i Odlotowymi wyścigami.

Prace nad filmem Tom i Jerry zaczną się w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA