REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Sean Bean dołączył do obsady World on Fire, zagra z Tomaszem Kotem. Co już wiemy o serialu?

Obsada serialu BBC One, w której znalazły się też silne polskie akcenty, poszerzyła się o kolejne nazwisko. Na ekranie pojawi się Sean Bean.

29.11.2018
9:45
sean bean world on fire bbc one
REKLAMA
REKLAMA

Całość będzie się składać z siedmiu, trwających godzinę odcinków i przeniesie nas do czasu samego początku II wojny światowej - od niemieckiej inwazji na Polskę po bitwę o Anglię. Globalny konflikt zostanie ukazany oczami zwykłych obywateli Wielkiej Brytanii, Polski, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Jak podał portal Deadline, Sean Bean dołączył do obsady, w której znaleźli się już Helen Hunt, Lesley Manville, Jonah Hauer-King, Julia Brown oraz Brian J. Smith. Z perspektywy polskiego widza istotny jest fakt, że angaż dostali także Zofia Wichłacz i Tomasz Kot. Sean Bean wypowiedział się na temat swojej roli w World on Fire

Cieszę się, że jestem częścią tego ambitnego dramatu. Spojrzenie Petera Bowkera na ludzkie historie, które toczą się przez ten ogromny globalny konflikt, jest fascynujące i nie mogę się doczekać bycia częścią tego na ekranie.

Ruszył już plan zdjęciowy serialu, a pierwszy klaps padł w czeskiej Pradze.

Miało to miejsce już w październiku. Nie wiemy, jak długo zabawi tam ekipa, ale pewnym jest, że później plan przeniesie się do Manchesteru, Londynu, Paryża i Berlina.

Scenariusz serialu napisał wspomniany Peter Bowker (Słowo na A). Za produkcję serialu odpowiada Mammoth Screen, firma stojąca m.in. za takimi pozycjami, jak Poldark czy Wiktoria. Globalną dystrybucją zajmuje się ITV Studios Global Entertainment, a producentami wykonawczymi są Bowker, Damien Timmer i Helen Ziegler od strony Mammoth Screen oraz Lucy Richer występująca z ramienia BBC. Producentem jest Chris Clough, a Adam Smith, mający już na koncie współpracę przy Doktorze Who, wyreżyseruje pierwsze trzy odcinki.

Nim jeszcze ogłoszono dołączenie Seana Beana do serialu, twórcy już byli zachwyceni obsadą.

Dla BBC wypowiedział się Damien Timmer z Mammoth Screen

Jesteśmy podekscytowani niesamowitym zespołem obsadowym i produkcyjnym, który łączy siły, aby opowiedzieć tę niezwykłą i wypełnioną adrenaliną historię. Dramat, który łączy II wojnę światową z charakterystycznym stylem Petera Bowkera prześledzi związki między sojusznikami i wrogami oraz olbrzymie bitwy. Od oblężenia Warszawy, przez Dunkierkę, upadek Paryża i bitwę o Anglię - oto epicka opowieść opowiedziana z ludzkiego punktu widzenia, z prawdziwie międzynarodową obsadą.

W podobnym tonie wypowiadał się Piers Wenger z BBC Drama:

REKLAMA

Zabawny, ludzki i przejmujący styl pisania Pete'a daje nam spojrzenie na te wczesne dni II wojny światowej, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Perspektywa obejmująca cztery narody, daje pole do ukazania tego dramatu. Doświadczenie, które daje nam Pete, wgniata w ziemię, zapewniając wgląd w jeden z najbardziej kluczowych momentów w historii XX wieku. To zaszczyt współpracować z Pete'em, reżyserem Adamem Smithem i producentami z Mammoth Screen, którzy opowiadają o tej historii.

World on Fire nie ma jeszcze ustalonej daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA