REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz zagrają w serialu BBC. Nadchodzi World on Fire

Polscy aktorzy coraz częściej dostają angaż w zagranicznych produkcjach. Tym razem mowa o World on Fire od BBC. Zagrają w nim Tomasz Kot oraz Zofia Wichłacz. Co już wiemy o tej produkcji?

11.10.2018
19:45
World on Fire
REKLAMA
REKLAMA

Siedmioodcinkowa produkcja ma opowiadać o pierwszym roku II wojny światowej widzianej oczami zwyczajnych obywateli Wielkiej Brytanii, Polski, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W World on Fire zobaczymy wzajemnie przeplatające się losy bohaterów, którzy walczą ze swoją codziennością dotkniętą efektami wszechogarniającej wojny.

Za produkcję serialu odpowiada Mammoth Screen, firma stojąca za dobrze znanymi pozycjami, jak Poldark czy Wiktoria. Jednak prawdziwym rarytasem w tym przypadku jest zatrudniona obsada aktorska.

Oprócz Tomasza Kota i Zofii Wichłacz, w obsadzie możemy znaleźć przede wszystkim zdobywczynię Oscara, Helen Hunt oraz, nominowaną do tej samej nagrody, Lesley Manville. W pozostałych rolach będziemy mogli zobaczyć Jonah Hauer-Kinga (Howard’s End), Julię Brown (Upadek Królestwa), Briana J. Smitha (Sense8), Parkera Sawyersa (Autopsja Jane Doe), Bruno Alexandra (Eden), Johannesa Zeilera (Faust) oraz Eugenie Derouand (Geniusz).

Jak mówi Peter Bowker, scenarzysta serialu:

World on Fire opowiada historie ludzkie ukryte wewnątrz wielkich wydarzeń historycznych, o których myślimy, że już wszystko wiemy. Od Harry’ego, młodego brytyjskiego tłumacza, który negocjuje z nazistami w Warszawie i próbuje przemycić swoją polską kochankę Kasię za granice kraju. Do Lois, dziewczyny, która czeka na Harry’ego w domu. Przez młodego mieszkańca Manchesteru pracującego w fabryce, który wykorzysta wszystkie możliwości, jakie daje mu wojna, żeby żyć innym życiem. Będzie też Nancy, amerykańska korespondentka wojenna, która nie potrafi zaznać spokoju, chyba że jej życie jest zagrożone. W końcu poznamy rodzinę Rosslerów z Berlina, którzy, martwiąc się o swojego syna-żołnierza, zrobią wszystko, żeby ochronić niepełnosprawną córkę przed uwagą nazistowskiego reżimu.

Zdjęcia do produkcji rozpoczynają się już w tym tygodniu w Pradze. Pozostałe lokalizacje filmowe to między innymi Manchester, Londyn, Paryż i Berlin.

Co to jednak oznacza dla Tomasza Kota i Zofii Wichłacz?

Po pierwsze jest to możliwość pracy z tak słynnymi postaciami międzynarodowej sceny filmowej jak Helen Hunt. Ale to także doskonała wróżba na przyszłość dla polskich aktorów. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę ostatnie doniesienia o angażu Joanny Kulig w serialu Amazona. Zofia Wichłacz wystąpiła również pierwszej polskiej produkcji oryginalnej Netfliksa.

Do takiej sytuacji zapewne przyczyniło się nie tylko inwestowanie globalnego giganta treści VoD w polski rynek, ale także oszałamiający sukces Zimnej Wojny. Ten drugi powód zdaje się zbierać szczególnie obfite plony. Coraz więcej słychać o zagranicznych rolach dwójki głównych aktorów z filmu Pawła Pawlikowskiego.

REKLAMA

Miejmy nadzieję, że to dopiero początek wielkich, międzynarodowych karier polskich aktorów i aktorek, takich jak Tomasz Kot, Joanna Kulig, Zofia Wichłacz i wielu innych.

World on Fire nie ma jeszcze swojej oficjalnej daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA