REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

Producent filmu „Selena” pozywa Netfliksa. Twierdzi, że posiada prawa do historii o zmarłej piosenkarce

Premiera „Seleny — serialu” zbliża się wielkimi krokami. Produkcja o młodości słynnej piosenkarki pojawi się na Netfliksie już na początku przyszłego miesiąca. Tymczasem producent pełnometrażowego filmu biograficznego o życiu artystki z 1997 roku pozywa platformę, bo, jak twierdzi, to on posiada prawa do historii tytułowej wokalistki.

13.11.2020
11:01
selena serial netflix pozew
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Historia Seleny Quintanilli-Pérez (znanej lepiej jako po prostu Selena) sama w sobie jest filmowym samograjem. Piosenkarka rozpoczęła muzyczną karierę już jako dziecko. W krajach hiszpańskojęzycznych stała się wielką gwiazdą, a wykonywane przez nią utwory są niezapomnianymi przebojami. W 1994 roku otrzymała nagrodę Grammy za album „Live! Selena”. W dobie największej popularności, jej życie zostało przedwcześnie zakończone. W wieku zaledwie 23 lat w 1995 roku została postrzelona i zmarła w wyniku utraty zbyt dużej ilości krwi. Sprawczynią morderstwa okazała się kierowniczka jej fanklubu Yolanda Saldívar, która została skazana na dożywocie z możliwością zwolnienia warunkowego za trzydzieści lat.

Potencjał na przerobienie tej historii na film odkryto bardzo szybko.

Zaledwie dwa lata po tragicznej śmierci artystki na ekranach kin pojawiła się „Selena” z Jennifer Lopez w roli głównej. Jakiś czas temu opowieść o życiu artystki postanowił opowiedzieć natomiast Netflix. „Selena — serial” zadebiutuje na platformie już 4 grudnia 2020 roku. Być może serwis będzie musiał ponieść nieprzewidziane dotąd koszta.

Jak podaje portal TMZ, producent filmu z Jennifer Lopez złożył pozew przeciwko Netfliksowi i domaga się miliona dolarów odszkodowania. Moctesuma Esparza twierdzi bowiem, że to on posiada prawa do historii Seleny, a w sprawie produkcji serialu nikt się z nim nie kontaktował.

Co więcej, pozew skierowany jest również do ojca i siostry zmarłej piosenkarki. Abraham i Suzette Quintanilla sprzedali prawa Netfliksowi, chociaż wcześniej zawarli umowę z Esparzą. Przewidywała ona udział producenta w każdej nadchodzącej produkcji dotyczącej życia Seleny.

Esparza utrzymuje, że spotkał się z bliskimi artystki, aby przedstawić im swój pomysł na projekt opowiadający o młodości Seleny.

Co prawda nic z tego nie wyszło. Był jednak w szoku, kiedy w 2018 roku usłyszał, że Abraham sprzedał prawa do historii piosenkarki Netfliksowi, a serwis chce pójść właśnie tym tropem. Oficjalny opis fabuły prezentuje się następująco:

REKLAMA

Selena, piosenkarka nurtu tejano o meksykańsko-amerykańskich korzeniach, dorasta i podejmuje trudne decyzje, by miłość i muzyka mogły być nadal częścią jej życia.

W tytułową rolę w serialu wciela się Christian Serratos, którą możecie kojarzyć z serii filmów „Zmierzch” i serialu „The Walking Dead”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA