REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial animowany "ReBoot" doczekał się... rebootu

"ReBoot" to pierwszy w historii serial animowany stworzony w całości przy użyciu CGI. Kreskówka debiutowała w Polsce na kanale Polsat w 1994 roku (na rok przed premierą "Toy Story"). To wyjątkowe dzieło - jak na tamte czasy - zostało przez wielu zapomniane, ale wygląda na to, że Mainframe Entertainment, które stworzyło "ReBoot" chce uczcić dwudziestolecie powstania swojej chluby robiąc reboot. Nowy serial animowany miałby nazywać się "ReBoot: The Guardian Code".

27.11.2014
8:59
Serial animowany „ReBoot” doczekał się… rebootu
REKLAMA

Fabuła oryginalnego serialu przedstawia zmagania Boba, Enzo i Dot Matrix (głównych bohaterów) z grami, które uruchamia Użytkownik komputera. Gdy grę wygra postać grana przez Użytkownika, cześć miasta (Mainframe),w której toczyła się rozgrywka, zostaje zniszczona wraz z jej mieszkańcami. Oprócz zagrożeń z zewnątrz, trójka przyjaciół musi też stawić czoła dwóm wirusom – Megabajtowi i jego bliźniaczej siostrze Hexadecimal.

REKLAMA

REKLAMA

Po dwudziestoletniej przerwie, twórcy "ReBoot" chcą odświeżyć formułę serialu pod nowym tytułem "ReBoot: The Guardian Code". Podobno starzy bohaterowie serii (Bob, Enzo, Dot) mają wrócić do gry, ale serial ma teraz być bardziej przyjazny dzieciom, więc tak jak w początkowych odcinkach "ReBoot". Serial miałby być emitowany przez stację YTV, która emitowała oryginalną serię. Z jednej strony, jako dziecko lat 90-tych, cieszę się, że :ReBoot: The Guardian Code" powstaje (moc nostalgii), ale z drugiej mam obawy, że Mainframe Entertainment - które nie jest potęgą na rynku - nie podoła zadaniu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA