REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Wampiry wracają. Znamy datę premiery serialu „Co robimy w ukryciu”

Najnowsza produkcja od stacji FX to nakręcony na podstawie filmu o takim samym tytule serial „Co robimy w ukryciu”. Amerykańska stacja już od jakiegoś czasu promuje ten obraz, a teraz poznaliśmy przybliżoną datę premiery.

10.01.2019
12:15
serial co robimy w ukryciu
REKLAMA
REKLAMA

Co by się stało, gdyby wampiry żyły pośród nas? Byliby naszymi sąsiadami? I jak właściwie wyglądałoby życie wampira we współczesnym świecie? Takich produkcji w ostatnich latach powstało na pęczki, by wymienić, chociażby głośną „Czystą krew”, czy całą sagę stacji The CW, która obecnie ciągnie już drugi spin-off świata osadzonego wokół miasteczka Mystic Falls. A to przecież tylko seriale, równie dobrze można by zacząć wymieniać niezliczone filmy o tej tematyce.

Przemysł filmowy interesował się wampirami od dłuższego czasu. Jednak prawdziwy boom na te legendarne istoty można było obserwować przez ostatnich kilka lat. Niejako efektem i satyryczną reakcją na takie działania był film z 2014 roku pod tytułem „Co robimy w ukryciu”. W nim śledziliśmy losy grupki wampirów, którzy mieszkają ze sobą i starają się normalnie żyć w Wellington w Nowej Zelandii. Historia nakręcona w formie paradokumentu była najeżona zabawnymi i absurdalnymi sytuacjami. Sama produkcja zgarnęła kilka festiwalowych nagród w czasie swojej premiery, będąc jednym z lepiej przyjętych filmów w 2014 roku.

Nic więc dziwnego, że w końcu postanowiono stworzyć serial „Co robimy w ukryciu”.

Adaptacja telewizyjna powstaje pod logiem amerykańskiej stacji FX. Co ciekawe, za scenariusz produkcji odpowiedzialny jest ten sam duet twórczy, który stworzył film z 2014 roku, czyli Jemaine Clement oraz Taika Waititi. W główne role w serialu wcielą się Matt Berry, Kayvan Novak, Natasia Demetriou, Harvey Guillen oraz Mark Proksch. W porównaniu do filmowego oryginału serial będzie miał kilka dodatków do akcji, których próżno szukać we wcześniejszej wersji. Szczególnie ciekawy w tym aspekcie jest Colin Robinson, postać grana przez Marka Prokscha.  Jest on wampirem energetycznym. Zamiast pić ludzką krew, Colin rozmawia z ludźmi i właśnie tą rozmową ich dosłownie zanudza na śmierć. Dodatkowo akcja serialu jest przeniesiona z Nowej Zelandii do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Nowego Jorku.

REKLAMA

Serial „Co robimy w ukryciu” ma mieć swoją amerykańską premierę już w marcu, a jego pierwszy sezon będzie się składał z dziesięciu odcinków.

Na razie nie wiadomo, kiedy i gdzie będziemy mogli zobaczyć ten obraz w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA