REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial w świecie Gwiezdnych wojen nabiera kształtów. Poznaliśmy obsadę „The Mandalorian”

Lucasfilm szykuje się na podbój sceny serialowej w przyszłym roku. Właśnie ogłoszono obsadę aktorką, która wystąpi w serialu „The Mandalorian”, w pierwszej tego typu produkcji z serii „Star Wars”.

13.12.2018
9:52
serial „The Mandalorian” seriale 2019
REKLAMA
REKLAMA

Wraz z najnowszymi wiadomościami, plotki o zatrudnieniu Pedro Pascala („Narcos”, „Gra o tron”) do głównej roli w serialu zostały oficjalnie potwierdzone. Do chilijskiego aktora dołączyli również Gina Carano („Deadpool”), Emily Swallow („Supernatural”), Carl Weathers („Predator”), Omid Abtahi („Amerykańscy bogowie”), Nick Nolte („Wojownik”, „Siła spokoju”), Giancarlo Esposito („Breaking Bad”), a także, trochę zaskakująco, Werner Herzog, który na co dzień jest bardziej kojarzony ze swojej wybitnej pracy reżyserskiej.

Na chwilę obecną niewiele wiadomo odnośnie do szczegółów fabuły produkcji. Skąpe streszczenie wskazuje, że widzowie zostaną przeniesieni do momentu po upadku Imperium, ale jeszcze przed powstaniem Najwyższego Porządku. Głównym bohaterem serii ma być samotny wojownik przemierzający galaktykę „Gwiezdnych wojen”.

Za scenariusz odpowiedzialny jest Jon Favreau, który jest także producentem wykonawczym serii. Pierwszy odcinek zostanie wyreżyserowany przez świetnie zaznajomionego z „Gwiezdnymi wojnami” Dave’a Filoniego. Reżyser jest odpowiedzialny między innymi za seriale animowane „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów” oraz „Star Wars: Rebelianci”. Filoni jest także producentem wykonawczym serialu. Na tej pozycji znajdują się także Kathleen Kennedy oraz Colin Wilson. Reżyserami odpowiedzialnymi za pozostałe odcinki zostali Deborah Chow („Jessica Jones”), Rick Famuyiwa („Dope”), Bryce Dallas Howard (aktorka zagrała m.in. w odnowionej serii „Jurassic World”) oraz Taika Waititi („Thor: Ragnarok”).

Jak podaje strona StarWars, Jon Favreau nie może się już doczekać efektów wspólnej pracy:

Świetnie się bawimy, pracując z tak niezwykle utalentowaną grupą i jesteśmy bardzo podekscytowani, żeby pokazać wszystkim, co tworzymy.

REKLAMA

Serial „The Mandalorian” będzie jedną z pierwszych produkcji, które trafią do dystrybucji wyłącznie za pomocą nadchodzącej platformy VOD, Disney+.

Według najnowszych informacji serial „The Mandalorian” ma mieć swoją amerykańską premierę pod koniec 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA