REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Superbohaterowie seriali DC znów spotkają się na jednym ekranie

Stacja CW nie daje odpocząć swoim superbohaterom. W tym sezonie herosi znów się spotkają, by ratować świat. Potwierdzono kolejny crossover seriali Arrow, Flash, Supergirl i Legends of Tomorrow. Nic dziwnego, bo Arrowverse to kura znosząca złote jaja.

02.08.2017
20:07
arrowverse crossover dc cw arrow flash supergirl legends
REKLAMA
REKLAMA

Mamy dobrą wiadomość dla fanów seriali na bazie uniwersum DC. Stacja CW, która zajmuje się produkcjami o bohaterach będących w cieniu Batmana i Supermana, potwierdziła, że i w tym roku wydany zostanie crossover wszystkich czterech emitowanych seriali.

Nowa historia na miarę Invasion zostanie przedstawiona widzom na przestrzeni dwóch dni.

Fani będą mogli obejrzeć cztery odcinki czterech różnych seriali, które będą opowiadały tę samą historię. Crossover wymusi jednorazową zmianę w ramówce. W poniedziałek 27 listopada o godzinie 20:00 czasu wschodniego w Ameryce zostanie wyemitowane otwarcie crossovera w ramach Supergirl. Zaraz po Supergirl widzowie ze Stanów Zjednoczonych będą mogli zobaczyć kontynuację w przeniesionym wyjątkowo na ten dzień Arrow.

Na kolejny dzień, czyli wtorek 28 listopada, zaplanowano emisję The Flash i DC's Legends of Tomorrow. Odcinki, wchodzące w skład crossovera o nieznanym jeszcze, tytule zostaną wyemitowane w normalnym paśmie dla nadchodzących sezonów, czyli odpowiednio o 20:00 i 21:00 czasu ET.

Arrowverse jest w rozkwicie.

Seriale na licencji DC od stacji CW zapoczątkował Arrow. Opowieść o Oliverze Queenie stała się punktem wyjścia dla całego serialowego uniwersum, w którego skład wchodzą The Flash, Supergirl, Legends of Tomorrow, animacja Vixen i zakończony po pierwszym sezonie Constantine.

Seriale po kilku sezonach cechuje mocno dyskusyjny poziom, ale fanów wciąż nie brakuje. Przedstawiciele CW przyznali, że zeszłoroczny crossover czterech seriali o tytule Invasion pozwolił osiągnąć najlepsze wyniki oglądalności w historii stacji. Nic dziwnego, że planowany jest kolejny.

W tym roku seriale będą jeszcze ściślej połączone ze sobą.

Podczas Invasion pierwszy rozdział historii był nieco na siłę. Fani dostali zwykły odcinek Supergirl, a dopiero na zakończenie bohaterka przeniosła się do wymiaru zamieszkiwanego przez pozostałych herosów.

W tym roku CW obiecuje uniknąć takich tricków i opowie historię w dwóch dwugodzinnych filmach telewizyjnych. Jak na razie nie wiemy jednak, czego miałaby dotyczyć fabuła crossovera.

CW ma powody do zadowolenia.

REKLAMA

Warner Bros. od lat próbuje odpowiedzieć na sukces Marvel Cinematic Universe, ale jak na razie z marnym skutkiem. Raczkujące DC Extended Universe w większości rozczarowuje, a dopiero Wonder Woman zapaliła światełko w tunelu. Na szczęście w telewizji bohaterowie DC radzą sobie znacznie lepiej.

Arrowverse stabilnie się rozwija, a każda z serii idzie własnym rytmem. Nie wszystko na przestrzeni ostatnich lat się udało - porażką był m.in. skasowany Constantine - ale CW nie zwalnia tempa. W tym roku pojawi się kolejny serial na bazie komiksów. Black Lightning nie będzie on powiązany z pozostałą czwórką - przynajmniej na razie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA