REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Chłód, nieprzyjazne światy i brutalne przygody. Te grudniowe seriale nie są skierowane do młodego widza

Nadchodzi grudzień, miesiąc zimny, chociaż pełen przyjemnych doświadczeń, jak na przykład nadchodzące święta. Co ciekawe, najlepsze propozycje serialowe końcówki roku będą bardzo poważne i dojrzałe - tego przynajmniej się spodziewamy.

27.11.2019
20:36
seriale grudzień
REKLAMA
REKLAMA

Najlepsze seriale grudnia 2019

Żadne zestawianie nadchodzących nowości serialowych nie może pominąć tej premiery. „The Witcher” od Netfliksa, czyli odcinkowa produkcja oparta o prozę Andrzeja Sapkowskiego, będzie prawdopodobnie najgłośniejszym serialem tego roku. I nawet jeśli część osób rozczaruje (zapewne będzie wśród nich spora grupa zwolenników gier), to jestem pewien, że będzie na pewno świetną promocją pisarza i naszej literatury na świecie. Chociaż czekam na niego, jak chyba na żaden inny serial w tym roku, to zawsze z tyłu głowy mam to, że najważniejsze, jak serial przyjmie się za granicą.

Premiera serialu „The Witcher” pod koniec grudnia, a konkretnie 20. Oczywiście w serwisie Netflix.

Wataha - sezon 3.

„Wataha” może sobie mieć krytyków, ale jedno trzeba przyznać: to produkcja, która udowodniła, że Polacy potrafią robić seriale, które niczym nie ustępują najlepszym światowym tytułom. Niewiele jest u nas historii tak dobrze opowiedzianych i do tego cudownie wykorzystujących lokalny koloryt. Praca pograniczników pokazuje trochę zapomniane miejsca i tematy, jednocześnie wszystko to spinając naprawdę niezłą intrygą kryminalną. Do tego warto dodać jeszcze naprawdę kapitalną obsadę i doskonałe zdjęcia. „Wataha” wręcz idealnie pasuje do europejskich produkcji HBO, jak „Pustkowie” czy „Nieświadomi”.

„Wataha” wróci już 6 grudnia na HBO GO.

Wikingowie – sezon 6.

„Wikingowie” to chyba najgłośniejszy serial historyczny ostatnich lat. Chociaż historia o Ragnarze, jego kochankach, żonach i dzieciach miała lepsze i gorsze momenty, to trudno odmówić jej naprawdę niesamowitego klimatu, a także brutalności, która w tym okresie historycznym i tym konkretnym kontekście jest niezbędna. Co zwraca uwagę najmocniej to fakt, że serial powoli zbliża się do końca, a jednak serwisy VOD i stacje telewizyjne zdają sobie sprawę, jak wielkim był wydarzeniem i jak wielu fanów gromadził przed telewizorami. Dowód? Proszę bardzo: nadchodzi spin-off, za który tym razem będzie odpowiadał Netflix.

Premiera 6. sezonu „Wikingów” odbędzie się na kanale HISTORY już 5 grudnia 2019 roku.

Truth Be Told

Chociaż Apple TV+ nie miał zbyt udanego startu, to w jego ofercie znalazło się kilka pozycji przynajmniej bardzo dobrych. Bardzo liczę, że taki będzie też „Truth Be Told”. To produkcja w odcinkach, która opowie o dziennikarce śledczej, autorce podcastu, która próbuje dociec prawdy. Zajmuje się sprawą Warrena Cave'a, mężczyzny skazanego na wiele lat więzienia. Dziennikarka ma wątpliwości, czy to on dokonał zbrodniczego czynu. Główną rolę gra tu Octavia Spencer, a we wspomnianego więźnia wciela się Aaron Paul.

Premiera serialu „Truth Be Told” już 6 grudnia w Apple TV+.

Ty – sezon 2.

REKLAMA

Jedna z ciekawszych propozycji zeszłorocznej ramówki Netfliksa. W serialu zachwycało to, że w dość nieprzewidywalny sposób połączył zbrodnię z miłością, chociaż raczej bezpieczniej byłoby powiedzieć - z niezdrową fascynacją. „Ty” ujęło widzów również tym, że potrafiło utrzymać napięcie, jednocześnie korzystając ze schematów znanych z komedii romantycznych. Przyznam, że nie mogę doczekać się, aż zobaczę znowu Penna Badgleya, który wciela się w dość upiornego bibliotekarza i stalkera.

Premiera 2. sezonu serialu „Ty” już 26 grudnia w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA