REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Miesiąc pod znakiem powrotów. Seriale, które trzeba zobaczyć w kwietniu

Serialowy kwiecień stoi pod znakiem powrotów. I chodzi tu nie tylko o premiery kolejnych serii, ale powroty z o wiele dalszego dystansu. Na przykład po kilkudziesięciu latach przerwy.

30.03.2018
16:30
opowieść podręcznej 2 sezon finał emmy
REKLAMA
REKLAMA

Seriale w kwietniu - co warto obejrzeć?

Wear the red dress, wear the wings, shut your mouth, be a good girl - już ten cytat z teasera drugiej serii Opowieści podręcznej przyprawia o ciarki i nieźle wkurza. Dawno nie było serialowej historii, która poruszyła mnie tak mocno, jak losy uciemiężonej June Osborne i pozostałych kobiet. Sezon numer dwa zapowiada się równie mrocznie jak część pierwsza, a nasze bohaterki powoli odkrywają w sobie coraz więcej woli walki. Być może to zdanie padło już wiele razy, ale historia pierwotnie stworzona w 1985 roku przez pisarkę Margaret Atwood nie mogła trafić na bardziej podatny grunt, niż Polska AD 2018.

Premiera drugiego sezonu już 25 kwietnia w serwisie Showmax.

2. sezon Westworld

To jeden z najgorętszych seriali od HBO GO tej wiosny. Scenarzyści Westworld po pierwszym sezonie zostawili nas z opadniętą szczęką i kilkoma pytaniami w głowie. Przede wszystkim o to, jak zakończy się konflikt pomiędzy ludźmi zgromadzonymi w parku a hostami. Przypomnijmy: ci uzyskawszy kontrolę nad własnym losem oraz samoświadomość, wypowiedzieli swoim twórcom wojnę. Prawa Dzikiego Zachodu są nieubłagane - wygrywa ten, kto użyje lepszego argumentu siły. Jestem bardzo ciekawa przebiegu tej potyczki, a także losów ulubionych wyrazistych, dobrze narysowanych bohaterów, takich jak Dolores czy Maeve.

Premiera drugiego sezonu 23 kwietnia na HBO GO.

Zagubieni w Kosmosie to kontynuacja serii sprzed lat. Dokładnie pięćdziesięciu, bowiem w 1968 roku wyemitowano ostatni odcinek. Akcja serii science-fiction dzieje się w 2046 roku, główni bohaterowie, rodzina Robinsonów, podróżująca statkiem Jupiter 2, musi odnaleźć się na całkowicie nieznanej planecie. Zaprezentowane do tej pory materiały dają nadzieję na świetnie przygotowaną odnowioną serię. Może to być nie tylko gratka dla sentymentalnych widzów, ale sensowna propozycja, która zdobędzie grono całkiem nowych, wychowanych na innych produkcjach fanów.

Wszystkie odcinki pierwszego sezonu obejrzymy 13 kwietnia na Netfliksie.

2. sezon Domu z papieru

 class="wp-image-123160"

Kontynuacja hiszpańskiego Domu z papieru dla wtajemniczonych jest mocno oczekiwaną premierą, bowiem, gdy ostatni raz widzieliśmy się z bohaterami serii, pozostawiono nas z niemałym niedosytem. Emitowany na Netfliksie serial opowiada o największym napadzie rabunkowym wszech czasów, przygotowywanym przez niejakiego Profesora i zebraną przez niego osobliwą ekipę nieznanych sobie osób. Jeśli drugi sezon będzie trzymał w napięciu tak samo jak pierwszy, z pewnością nie trudno będzie pochłonąć go na raz.

Drugi sezon dostępny od 6 kwietnia na Netfliksie.

3%

3% to serial produkowany przez Netflix, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Nie tylko ze względu na to, że to produkcja brazylijska, co wyróżnia ten serial w zestawieniu, ale przede wszystkim ze względu na ciekawą i dobrze przedstawioną fabułę. Seria opowiada bowiem o dystopijnej przyszłości, w której świat podzielony jest na dobrą i złą część. Tytułowe 3% odnoszą się do procentu ludności uprzywilejowanej, zamieszkującej odizolowaną, pozbawioną problemów idyllę. W pierwszym sezonie przedstawiono bohaterów aspirujących do elitarnej grupy społecznej. Na czym skupi się drugi sezon? Dowiemy się już niebawem.

Premiera drugiego sezonu już 27 kwietnia na Netfliksie.

Geniusz: Picasso

National Geographic rozpoczyna emisję serialu o największym artyście ubiegłego stulecia. W roli głównej: Antonio Banderas. Wedle zapowiedzi 10-odcinkowa seria skupia się nie tylko na pracy twórczej Picassa, ale również na jego życiu prywatnym, romansach czy zaangażowaniu politycznym. Spojrzenie na tak ikoniczną postać z tej intymnej, bardziej ludzkiej strony, może być naprawdę bardzo interesujące.

Pierwszy odcinek już 22 kwietnia na kanale National Geographic.

REKLAMA

A co poza tym?

Początek kwietnia to nieco spóźniona premiera trzeciego sezonu Gomorry na HBO GO, od 1 kwietnia. W tym miesiącu powrócą także Fear the Walking Dead (czwarty sezon) oraz drugi sezon serialu Legion. Z kolei Netflix szykuje się do premiery wysokobudżetowej mini-serii Troja: Upadek Miasta. Produkcję można już było obejrzeć dzięki BBC, od której Netflix wykupił prawa do obrazu. W kwietniu czeka nas także inna netfliksowa premiera - kostiumowy Alienista z Dakotą Fanning, Danielem Brühlem i Luke'm Evansem na pokładzie (od 19.04).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA