REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie podoba ci się wznowienie Z Archiwum X? Oto lista seriali na otarcie łez

Zdania co do nowych sezonów Z Archiwum X są podzielone. Jedni je akceptują, inni są wręcz zdegustowani. Obie grupy skorzystają na poniższej liście seriali, choć szczególnie mamy na myśli tą drugą.

11.01.2018
15:42
seriale podobne do z archiwum x
REKLAMA
REKLAMA

Z Archiwum X był serialem niepowtarzalnym. Misja znalezienia czegoś bardzo podobnego musi zakończyć się porażką. Żadna produkcja telewizyjna nie podeszła w taki sposób do zadanych tematów, tak umiejętnie je łącząc. To jednak nie oznacza, że produkcji poruszających zjawiska paranormalne czy rządowe spiski w telewizji czy w usługach VoD brakuje.

Dlatego też, na otarcie łez, zaproponujemy wam kilka alternatywnych seriali. Powinny się spodobać zarówno wiernym fanom Z Archiwum X, jak i tym osobom, którym nowe sezony nie przypadły do gustu.

TOP 5 seriali, które są podobne do Z Archiwum X

Nie z tego świata

Zarówno polski, jak i angielski tytuł tego serialu (Supernatural), powinien od razu przyciągnąć uwagę fanów Z Archiwum X. Całkiem słusznie zresztą. Co więcej, jeśli wam przypadnie do gustu, to do obejrzenia macie aż 10 sezonów. Nie z tego świata zawiera wiele podobnych elementów do pobocznych przygód Muldera i Scully. Dwójka braci – głównych bohaterów serialu – na swojej drodze do wyjaśnienia rodzinnych tajemnic napotykają przeróżne duchy, demony i inne paranormalne zjawiska. Ogląda się to bardzo przyjemnie, choć w Polsce jest to utrudnione. W naszym kraju prawa do emisji serialu ma na wyłączność stacja TVN, która nadal się ociąga z emisją nowszych sezonów.

Mr. Robot

Jeżeli jednym z twoich ulubionych elementów składowych Z Archiwum X są teorie spiskowe i strach przed tymi u władzy, Mr. Robot powinien przypaść ci do gustu. Serial ocieka wręcz paranoją i mrocznym klimatem, choć jego głównym tematem jest hackowanie. Głównym bohaterem Mr. Robot jest Elliot Anderson, grany przez Ramiego Maleka. To postać cierpiąca na depresję i fobię społeczną. Jego filozofia życiowa przypomina mocno mulderowe nie ufaj nikomu. Serial dostępny jest na platformie Showmax.

Homeland

Wyobraźcie sobie Z Archiwum X, ale takie, które nie operuje na zjawiskach paranormalnych czy układach z kosmitami. Efektem tej wizji będzie Homeland, czyli bardzo dobry serial traktujący o bieżącej polityce i wydarzeniach, które często oglądamy w telewizyjnych wiadomościach. Kłamstwa, zdrady, obłuda – to tematy przewodnie Homeland. A dynamika pomiędzy główną bohaterką a jedną z postaci drugoplanowych nieco przypomina tą Muldera i Scully. Prawa do emisji serialu w Polsce mają TVP, Fox TV i nc+.

Fringe: Na granicy światów

To koncepcyjnie najbliższy Z Archiwum X serial, operujący wręcz na granicy plagiatu. Nikt się jednak nie powinien o to czepiać, bo ogląda się to bardzo przyjemnie. Zwłaszcza, że jednym z twórców Fringe: Na granicy światów jest J.J. Abrams, którego znacie z serialu Zagubieni czy z nowych Gwiezdnych wojen. Serial opowiada o grupie osób prowadzących badania nad zjawiskami paranormalnymi i nauką alternatywną. Za niektóre z nich odpowiada pewna gigantyczna korporacja. Grupa naukowców będzie miała do rozwikłania wiele tajemnic i kilka spisków. W Polsce prawa do emisji serialu posiada stacja TVN.

Breaking Bad

REKLAMA

Co ma wspólnego Breaking Bad i Z Archiwum X? Absolutnie nic. Jakim cudem znalazł się więc na tej liście, skoro nie traktuje o spiskach czy zjawiskach paranormalnych? To bardzo proste: Breaking Bad został stworzony przez ekipę, która również była współodpowiedzialna za sukces Z Archiwum X. Na liście płac brakuje Chrisa Cartera, ale znajdziemy też na niej, między innymi, Vince’a Gilligana. Pokrewieństwo między tymi serialami widać od razu: wielowątkowa historia, mroczna atmosfera i doskonała narracja. Choć sam serial opowiada historię z zupełnie innej beczki, a konkretniej historię szkolnego nauczyciela chemii, który postanawia sobie dorobić na boku produkcją metamfetaminy. Breaking Bad jest dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA