REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Fan seriali może odetchnąć z ulgą. Skończyło się lato, więc nadchodzą październikowe premiery

Październik to nie tylko jesień, chłód i centralne ogrzewanie. To również natłok seriali, które wracają lub debiutują w ramówkach serwisów VoD i telewizji.

02.10.2018
15:59
seriale w październiku
REKLAMA
REKLAMA

Seriale w październiku - co warto obejrzeć?

Mr. Mercedes – sezon 2.

Ostatnio w redakcji rozmawialiśmy o tym serialu i uświadomiłem sobie, że jest on dobrym przykładem na to, jak działa magia telewizji. Niewielki budżet, kameralna historia nie przeszkodziły tej opowieści naprawdę świetnie się rozwinąć. Serial o detektywie, który jest już na emeryturze, ale musi rozwiązać sprawę z przeszłości, ma niezaprzeczalny urok. Nikt tu nie oferuje niesamowitych zwrotów akcji, scen pościgów, ale w zamian daje uczciwie poprowadzonych bohaterów, ciekawą psychologię i dość mroczny świat.

2. sezon  serialu Mr. Mercedes już 18 października w Canal+.

Fabuła serialu AXN opowie o komisarzu Treli (w tej roli Andrzej Konopka), który wraz z nastoletnią córką przeprowadza się z Krakowa do niewielkiej miejscowości w Górach Sowich. Historia zapowiada się dość klasycznie, bo punktem startowym będzie morderstwo, ale klimat i niezła obsada zwiastuje produkcję, której warto dać szansę.

Premiera Znaków już 10 października w AXN.

Ślepnąć od świateł

Serial od HBO powstał na podstawie prozy Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Kuba (w tej roli Kamil Nożyński) jest dilerem. Nie handluje jednak dragami pod trzepakiem. Jego klientami są celebryci, politycy – jedynym słowem ludzie z najwyższych szczebli społecznej drabiny. Serial będzie zamkniętą całością i będzie liczył 8 odcinków.

Premiera 27 października w HBO GO.

Co ciekawe, w serwisie VoD  tego dnia zobaczymy wszystkie odcinki serialu.

Nielegalni

Nadchodzący serial od Canal+, więc mamy spore nadzieje, bo ta stacja dostarczyła nam produkcję pt. Kruk. Szepty słychać po zmroku. Nielegalni opowiedzą o polskim wywiadzie. Konrad Wolski (w tej roli Grzegorz Damięcki) jest szefem wydziału Q. Z zapowiedzi wiemy, że bohater będzie musiał powstrzymać terrorystów przed zamachem, a także ocalić prezydenta Polski. Nielegalni byli kręceni w m.in. w Mińsku, Warszawie i Sztokholmie.

Nielegalnych zobaczymy na Canal+ już 21 października.

Daredevil

seriale w październiku class="wp-image-206566"

3. sezon serialu, od którego zaczęła się przygoda Netfliksa z bohaterami Marvela. Ostatnio nie mogliśmy być pewni losów tego superbohatera, ale wygląda na to, że wróci cały i zdrowy i raz jeszcze będzie musiał zmierzyć się z własnymi demonami, a także z rozmaitymi szumowinami, które mają apetyt na rządzenie miastem. Mam nadzieję, że i tym razem Daredevil będzie musiał zmierzyć się z przeciwnikiem z krwi i kości, jak na przykład Kingpin.

 class="wp-image-205222"

Czarna magia, walka dobra ze złem, elementy horroru (mówi się nawet o nawiązaniach do Dziecka Rosmery i Egzorcysty) – wszystko to mamy zobaczyć w nowym serialu Netfliksa. W rolę Sabriny wcieli się Kiernan Shipka, znana z roli w serialu Mad Men. Z docierających do nas informacji możemy się dowiedzieć, że jednym z tematów serii będzie dwoistość natury dziewczyny: być czarownicą czy nastolatką?

Chilling Adventures of Sabrina zadebiutuje 26 października w serwisie Netflix.

REKLAMA

Fabuła opowie o szkole dla najbogatszych dzieciaków, do której - na skutek zniszczenia ich własnej placówki - trafia trójka uczniów z niższych sfer. Na ekranie zobaczymy huczne imprezy, narkotyki, seks. Nie zabraknie również morderstwa, które - jak się domyślałam - zawiąże fabułę. W obsadzie pojawią się między innymi: María Pedraza, Miguel Herrán i Jaime Lorente – znani z popularnego Domu z papieru.

Serial zadebiutuje już 5 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA