REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Wrześniowe seriale zmuszają do założenia więcej niż jednej subskrypcji VOD. Sprawdzamy oferty Netfliksa, HBO GO i Amazona

Obejrzenie wszystkich najlepszych seriali września będzie wymagało korzystania z więcej niż jednej platformy VOD. Netflix, HBO GO i Amazon Prime przygotowały naprawdę interesującą ramówkę na następne cztery i pół tygodnia. Co dokładnie dołączy do bibliotek tych serwisów?

29.08.2019
18:22
seriale wrzesień 2019
REKLAMA
REKLAMA

Netflix, HBO GO czy Prime Video - którą platformę streamingową najbardziej opłaca się wybrać we wrześniu? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć skomplikowana, bo każda z nich przygotowała ciekawe propozycje na najbliższy miesiąc. Patrząc jednak po poniższym zestawieniu najważniejszych premier września, trzeba powiedzieć, że Netflix ma dużą przewagę liczebną.

Najciekawsze seriale września na platformach VOD:

Turbulencje - HBO GO

„Turbulencje” to nowy serial obyczajowy HBO z silnym dodatkiem science fiction. Produkcja opowiada o losach pasażerów lotu, który na pięć lat zaginął w przestworzach, aż niespodziewanie wylądował na lotnisku przeznaczenia. Problem w tym, że dla bohaterów wyprawa trwała zaledwie kilka godzin. W jaki sposób doszło do tych zdarzeń? Czy pasażerowie będą mogli wrócić do normalnego życia? Dowiemy się już na początku września.

Cały sezon produkcji dostępny na HBO GO od 1 września.

Criminal - Netflix

„Criminal” można bez wahania nazwać jednym z najciekawszych eksperymentów Netfliksa w tym roku. Firma postanowiła skorzystać z faktu, że posiada ekipy producenckie w dużej części Europy. Dlatego jednocześnie na platformie zadebiutują różne wersje antologii kryminalnej z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii i Francji. Każda z inną obsadą, ale wszystkie rozgrywające się w całości w pokoju przesłuchań.

Antologia trafi na platformę Netflix 20 września.

Wybory Paytona Hobarta - Netflix

„Wybory Paytona Hobarta” wyglądają jak swoiste połączenie „House of Cards” z młodzieżowymi produkcjami w rodzaju „Szkoły dla elity” czy „Riverdale”. Serial opowie historię tytułowego bohatera, który wystartuje w wyborach na nowego przewodniczącego szkoły. Dla chłopaka miał to być tylko pierwszy krok w stronę dobrej uczelni, kariery politycznej, a w przyszłości nawet Białego Domu.

„Wybory Paytona Hobarta” trafią do serwisu 27 września.

Młody Sheldon: Sezon 3 - HBO GO

seriale wrzesień 2019 class="wp-image-318678"

„Teoria wielkiego podrywu” dobiegła w tym roku końca wraz z 12. sezonem. Spin-off produkcji poświęcony młodemu Sheldonowi Cooperowi wciąż ma się jednak świetnie. Pod koniec września w amerykańskiej telewizji rozpocznie się nadawanie już 3. serii „Młodego Sheldona”, a niedługo później pierwsze epizody produkcji zaczną przybywać na HBO GO.

3. sezon serialu trafi na HBO GO 27 września.

Szkoła dla elity: Sezon 2 - Netflix

Jak sugeruje zwiastun 2. sezonu „Szkoły dla elity”, problemy uczniów elitarnej hiszpańskiej placówki są wciąż dalekie od rozwiązania. Kłamstwa, oskarżenia i podejrzenia o zdradę sprawią, że nawet najwierniejsi przyjaciele i dotychczasowi sojusznicy zaczną wątpić we wzajemne intencje. Czy ta mieszanka emocji może doprowadzić do kolejnej zbrodni?

„Szkoła dla elity” powróci na Netfliksa 6 września.

Undone - Amazon Prime Video

Szefowie Amazon Prime najwyraźniej postanowi spróbować swoich sił w niezwykle popularnym ostatnio gatunku animacji dla dorosłych. „Undone” (od producentów „BoJacka Horsemana”) opowie historię Almy. Dwudziestoośmioletniej dziewczynie przytrafia się poważny wypadek samochodowych, po którym zyskuje moc znajdowania się poza czasem. Zaczyna też widzieć swojego zmarłego ojca i próbuje zmienić przeszłość, żeby uratować go przed śmiercią. Czy będzie gotowa zapłacić cenę związaną z manipulowaniem przeszłością?

Animacja trafi na Prime Video w dniu 13 września.

Niko i Miecz Światła: Sezon 2B - Amazon Prime Video

seriale wrzesień 2019 class="wp-image-318684"

Z seriali animowanych kilka lat temu udało się skutecznie zdjąć odium produkcji tylko dla dzieci. Nie oznacza to jednak, że to medium nie jest wygodne również, gdy opowiadamy historie dla najmłodszych. Dobrym przykładem jest tu animacja Amazona, „Niko i Miecz Światła”, która we wrześniu powróci z nowymi odcinkami. Główny bohater produkcji będzie musiał zmierzyć się z nowym zagrożeniem i ochronić tajemniczy artefakt przed siłami Mroku.

Nowe odcinki serii pojawią się na Amazon Prime Video 3 września.

Black Lagoon - Netflix

seriale wrzesień 2019 class="wp-image-318687"

Nie wszystkie wrześniowe nowości Netfliksa to oryginalne produkcje serwisu. Spośród licencjonowanych produkcji na szczególną uwagę zasługuje japońska animacja „Black Lagoon”. Brutalna historia doczekała się statusu kultowej ze względu na interesującą fabułę, zapadających w pamięć bohaterów i anarchistyczny styl. Anime opowiada historię grupy piratów Black Lagoon, która działa na terenie mórz południowo-wschodniej Azji.

Dwa pierwsze sezony anime trafią do biblioteki Netfliksa 13 września.

Rozczarowani: Część 2 - Netflix

seriale wrzesień 2019 class="wp-image-318699"

„Rozczarowani” to najnowsze dzieło legendarnego twórcy „Simpsonów” i „Futuramy”. Premierowy sezon produkcji został przyjęty dosyć chłodno, ale fani Matta Groeninga liczą, że „Rozczarowani” zdołają znaleźć swój indywidualny styl i humor. Już wkrótce przekonamy się, czy faktycznie tak będzie. Nowe odcinki serialu poświęconego księżniczce Bean i jej dwójce zwariowanych przyjaciół przybędą na VOD w połowie miesiąca.

Dzieło Matta Groeninga powróci do serwisu Netflix 20 września.

Kroniki Times Square: Sezon 3 - HBO GO

Wieści o zakończeniu „Kronik Times Square” przez HBO dla wielu komentatorów były niemałym zaskoczeniem. Produkcja opowiadająca o początkach amerykańskiej branży pornograficznej cieszyła się dużą powodzeniem i bardzo pozytywnymi ocenami. Ostatecznie wyszło jednak na to, że twórcy zdecydowali się zamknąć tę historię w odpowiednim momencie, gdy są jeszcze u szczytu popularności.

Premierowy odcinek finałowego sezonu „Kronik Times Square” pojawi się na HBO GO 10 września.

Brooklyn 9-9: Sezon 5 - Netflix

seriale wrzesień 2019 class="wp-image-318708"
REKLAMA

Spośród sitcomów komediowych debiutujących w ostatnich kilku latach to właśnie „Brooklyn 9-9” doczekał się najwierniejszej i największej bazy fanów. Historia szalonych perypetii grupy nowojorskich policjantów przypomina bowiem połączenie polskiego „13 Posterunku” i serialu „Hoży doktorzy”. Fani „Brooklyn 9-9” już za kilkanaście dni będą mogli nacieszyć swoje oczy 5. sezonem serii, który przybędzie na platformę Netflix.

Nowy sezon popularnej komedii trafi na Netfliksa 26 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA