REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serialowy The Strain od Guillermo del Toro coraz bliżej – zobaczcie teaser

O serialowej adaptacji The Strain (Wirus autorstwa del Toro i Chucka Hogana) jest głośno w sieci, zarówno po stronie fanów twórczości del Toro jak i po stronie fanów wszelkich dzieł, w których wampiry grają pierwsze skrzypce. Kolejny teaser serialu The Strain pojawił się w sieci i zapowiada mroczną historię.

22.01.2014
15:16
Serialowy The Strain od Guillermo del Toro coraz bliżej – zobaczcie teaser
REKLAMA

REKLAMA

Jak na razie zbyt dużo się nie dowiadujemy - w końcu to tylko teaser - ale chyba wszyscy w napięciu liczymy na to, że z del Toro może być tylko dobrze. Trudno się dziwić takiej postawie, ponieważ twórca Pacific Rim i Labiryntu Fauna zrywa z popularnym obecnie wizerunkiem wypacykowanego wampira, którego podobizny można zawiesić nad łóżkiem. Zamiast tego, następuje zwrot ku odpychającym krwiożerczym i (w przypadku The Strain) aseksualnym kreaturom, które nie błyszczą w promieniach Słońca i nie rozkochują w sobie (mając setki lat) nastolatek z liceum.

Historia ma się zgoła inaczej. Za wampiryzm odpowiedzialny jest wirus, który zmienia ludzkie ciało nie do poznania. Długi język, szary odcień skóry i brak narządów płciowych może trochę nasuwać na myśl połączenie wampir-zombie. Te stwory nie mają w sobie nic ludzkiego a ich jedynym pragnieniem jest wyssanie krwi, czyli tak jak być powinno.

the strain
REKLAMA

Fabuła będzie skupiać się na doktorze Ephraimie Goodweatherze (Corey Stoll House Of Cards), który będzie badać sprawę starożytnego wampirycznego wirusa. Z każdym dniem sprawy w Nowym Yorku (gdzie dzieje się akcja) będą mieć się coraz gorzej, a ludzkości zacznie grozić katastrofa (więcej o fabule tutaj).

Produkcją The Strain zajęła się stacja FX, natomiast za odpowiednie przeniesienie książki na małe ekrany odpowiedzialny jest Cartlon Cuse (Lost, Bates Motel). Na ekranie oprócz Stolla pojawią się także: Regina King, Sean Astin (Władca Pierścieni), Robert Maillet (Pacific Rim), Kevin Durand (Lost) oraz David Bradley (Gra o Tron). Trzynastoodcinkowy serial ma ukazać się w lipcu 2014 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA