REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy serial o dojrzewaniu. Netflix zapowiada Sex Education

Netflix ostatnio chyba lubuje się w edukowaniu swoich widzów. Po głośnym Big mouth, najnowsza produkcja sygnowana czerwonym N, Sex Education, będzie opowiadać o nastolatku z zaskakująco dużą wiedzą o życiu intymnym człowieka. Co jeszcze wiemy o produkcji?

04.12.2018
16:00
Sex Education
REKLAMA
REKLAMA

Sex Education to komediodramat opowiadający o dojrzewających nastolatkach. Młodzi dorośli przedstawieni w serialu muszą zmierzyć się ze swoją własną seksualnością i intymnością. Dlatego też serial będzie opowiadał o doświadczeniach wieku nastoletniego, nie tylko z cielesnego punktu widzenia, ale też emocjonalnego.

Głównym bohaterem serii ma być Otis Milburn (Asa Butterfield). Nastolatek jest jedynym dzieckiem dwójki rozwiedzionych terapeutów seksualnych, Jean i Remiego. W jego domu od najmłodszych lat mówiło się otwarcie o seksualności człowieka. Dzięki temu chłopak stał się, trochę mimo własnej woli, ekspertem w tych kwestiach. Rozmowy pacjentów, które podsłuchuje od dziecka, w połączeniu z traumą rozwodu z dzieciństwa przyczyniają się jednak do rozwijania przez chłopaka własnej fobii odnośnie do swojej seksualności. Wiedza, którą posiada, jest więc dla niego zarówno źródłem wyjątkowości, jak i powodem do niepewności.

Sex Education class="wp-image-229448"

To z kolei jest źródłem zmartwień dla jego matki Jean (Gillian Anderson), z którą chłopak mieszka od rozwodu. Jean jest niezwykle otwartą osobą, która nie boi się zadawać nawet najbardziej krępujących pytań. To sprawia, że jest doskonałą terapeutką, jednak gdy patrzy na swojego dojrzewającego syna, zaczyna się zastanawiać, czy niektóre jej decyzje dotyczące wychowania swojego dziecka były faktycznie słuszne.

Codzienność Otisa zostanie jednak wywrócona do góry nogami, gdy chłopak postanowi przekuć swoją wiedzę w interes.

Gdy w życiu Otisa pojawia się Maeve Wiley (Emma Mackey), koleżanka ze szkoły, dwójka postanawia wspólnie założyć w swoim liceum nielegalnie działającą klinikę seksu. Sama Maeve jest zbuntowaną nastolatką. Mimo szczerych chęci wybicia się i zdobycia stypendium na dobrej uczelni, na razie wszystko wydaje się działać na jej niekorzyść. Dziewczyna pochodzi z rozbitej rodziny, ojca nie zna, a jej matka jest narkomanką, przez co Maeve musi znajdywać nowe sposoby na swoje własne utrzymanie.

Sex Education class="wp-image-229445"
REKLAMA

W serialu zobaczymy również szereg pobocznych, głównie nastoletnich bohaterów. Poznamy między innymi Erica Nevina (Ncuti Gatwa), najlepszego przyjaciela Otisa, który otwarcie przyznaje się do własnej orientacji seksualnej i jednocześnie pochodzi z dość konserwatywnej rodziny. Rodzice chłopaka mimo akceptowania syna, boją się o świat, w jakim przyszło mu dorastać. W roli Jacksona Monroe’a, chłopaka Maeve, zobaczymy Kedara Williams-Stirlinga. Poznamy także sekretną przyjaciółkę Maeve, Aimee Gibbs (Aimee-Lou Wood), która aspiruje do bycia jedną z tych popularnych dziewczyn w szkole, a także jej chłopaka Adama Goffa (Connor Swindells), który jest synem dyrektora liceum i jednocześnie ma problemy z agresją.

Sex Education pojawi się na platformie Netflix 11 stycznia 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA