REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie tylko „Wiedźmin” i „1983”. Netflix zapowiedział właśnie nowy polski serial oryginalny: „Sexify”

Netflix przygotował niespodziankę na dzień kobiet, a „Wiedźmin”, „1983” i „W głębi lasu” będą miały konkurencję. W serwisie pojawi się nowy polski serial oryginalny o tytule „Sexify”. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

08.03.2020
17:14
sexify polski serial netflix original
REKLAMA
REKLAMA

Największy serwis streamingowy świata stale poszerza ofertę o produkcje tworzone na lokalnych rynkach. W naszym kraju pierwszą produkcją tego typu było niezbyt udane „1983” z Maciejem Musiałem w roli głównej. Niedługo pojawi się też „W głębi lasu”. Dla wielu Polaków najbardziej polskim serialem od Netfliksa jest zaś „Wiedźmin”, który był kręcony m.in. w naszym kraju.

Oczywiście myśli się o nim w ten sposób, bo to adaptacja powieści polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Trzeba jednak pamiętać, że formalnie „The Witcher”, chociaż pojawił się w nim Maciej Musiał, jest produkcją zagraniczną. Właśnie dlatego trzecim polskim serialem Netflix Original, który zmierzy się z „1983” i „W głębi lasu”, jest produkcja zapowiedziana dziś.

Netflix i „Sexify

Wysłanie do mediów informacji o nowym serialu z serii Netflix Original dziś, czyli 8 marca, to nie przypadek. „Sexify”, bo taki tytuł nosi ta pozycja, opowie o losach trzech młodych kobiet, które biorą udział „w prestiżowym konkursie studenckim na najlepszy start-up”. Natalia, Paulina i Monika przygotowały projekt, który „ma być rewolucją w życiu erotycznym”.

„Sexify” to projekt, który daje szansę na to, żeby w lekkiej, żartobliwej formie opowiedzieć o ważnych współczesnych problemach. Mam ogromne szczęście, że stałem się częścią tego niezwykłego przedsięwzięcia. Praca nad nim to wspaniały czas, z pełnymi pomysłów i energii ludźmi — wyjaśnia Piotr Domalewski, czyli współautor scenariusza i jedna z osób na stanowisku reżysera serialu

Jak czytamy w informacji prasowej, partnerki będą musiały podczas prac nad start-upem „dogłębnie studiować tajniki świata seksu”, dzięki czemu lepiej poznają same siebie. Serial ma być prowokacyjny, ale wedle zapowiedzi nie zabraknie też poczucia humoru. Ta historia o życiu współczesnych młodych dziewczyn opowie o „dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności”.

sexify polski serial netflix original class="wp-image-384122"

Kim są bohaterki „Sexify” i kto się w nie wcieli?

  • Natalia (Aleksandra Skraba, debiutująca w głównej roli w serialu) — 23-letnia studentka informatyki. Pochodzi z małego miasta. Jej największa fantazja to wygrana w konkursie — jest zdeterminowana i zrobi wszystko, aby osiągnąć sukces;
  • Paulina (Maria Sobocińska, znana z takich produkcji jak „Pan T.”, „Wszystko dla mojej matki” i „Wołyń”) — najlepsza przyjaciółka Natalii jeszcze z czasów liceum. Studiuje chemię. Dołącza do projektu w nadziei, że dowie się czegoś, co pomoże naprawić jej siedmioletni związek, w którym chemii zdecydowanie brakuje;
  • Monika (Sandra Drzymalska, wystąpiła w filmach „Powrót” i „Psy 3”) — znajoma Natalii z akademika. Teoretycznie również koleżanka ze studiów, ale zazwyczaj znajduje sobie ciekawsze zajęcia niż te na sali wykładowej. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zespole pełni rolę ekspertki od seksu.

„Sexify” to komediodramat, który, jak wyjaśnia Monica Alexander, menedżerka ds. treści oryginalnych Netflix, „w niezwykle swobodny, a zarazem bardzo prawdziwy sposób pokazuje życie współczesnych kobiet, także to erotyczne”. Na debiutancki sezon będzie się składało 8 epizodów, ale nie wiemy jeszcze, ile będą trwać poszczególne odcinki.

REKLAMA

Cieszę się, że w „Sexify” mogę opowiedzieć o młodych kobietach, które wiedzą, że nic nie muszą, a mogą wszystko — dodaje Kalina Alabrudzińska, czyli druga współscenarzystka, która również zajmie się reżyserią nowej produkcji

Produkcją zapowiedzianego na ten rok „Sexify” zajmie się założone w 1992 r. Akson Studio, które współpracowało w przeszłości z takimi znanymi twórcami jak Andrzej Wajda, Jan Komasa i Jerzy Skolimowski. Producentami trzeciego serialu z cyklu Netflix Original zostali zaś Jan Kwieciński, Małgorzata Fogel-Gabryś i Agata Gerc.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA