REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sherlock Holmes może powrócić na ekrany. Robert Downey Jr. chce wystąpić w filmie

Od premiery filmu Sherlock Holmes: Gra cieni minęło już ponad sześć lat, więc wielu sympatyków serii straciło nadzieje na jej kontynuację. Tymczasem Robert Downey Jr. nie porzuca myśli o trzeciej części.

09.03.2018
12:03
Robert Downey Jr. Sherlock Holmes 3
REKLAMA
REKLAMA

Można powiedzieć, że Sherlock Holmes z 2009 r. zapoczątkował nową ekranową manię na przygody najsłynniejszego detektywa wszech czasów. Film Guya Ritchiego spotkał się bardzo pozytywnymi recenzjami, a Robertowi Downeyowi Jr. przyniósł Złotego Globa. Obraz okazał się także jedną z najbardziej dochodowych produkcji roku, zarabiając ponad pół miliarda dol. z samych biletów.

Natychmiast zlecono nakręcenie kontynuacji filmu, która trafiła do kin w 2011 r. I tym razem wynik box office był bardzo dobry (545 milionów dol.), a sequel także spotkał się z ciepłym przyjęciem. W międzyczasie mogliśmy też oglądać pierwszy sezon Sherlocka od BBC, uznawanego za jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Warner Bros. poszedł za ciosem i niemal od razu zapowiedział trzecią część serii.

Sherlock Holmes 3 jednak do dzisiaj nie powstał.

Rozpoczęcie prac nad projektem regularnie przekładano. Najbliżej do startu było w 2016 r., gdy wytwórnia ogłosiła nazwiska pięciu osób odpowiedzialnych za scenariusz. Wówczas do opracowania fabuły zatrudniono Gary’ego Whittę (materiały do Łotra 1: Gwiezdnych wojen – historii), Nicole Perlman (Strażnicy Galaktyki), Justina Malena (Firmowa gwiazdka), Kierana Fitzgeralda (Snowden) i Genevę Robertson-Dworet (nadchodzący Tomb Raider).

Robert Downey Jr. nie traci jednak nadziei na powstanie filmu.

REKLAMA

W rozmowie z Entertainment Weekly przyznał, że wciąż planuje zagrać Sherlocka Holmesa. Nawet jeśli projekt zostanie zrealizowany, to nie ma co liczyć, że nastąpi to szybko. Aktor zaangażowany jest w powstanie Avengers 4, The Voyage of Doctor Dolittle i aktorskiej wersji Pinokia. Perlman i Robertson-Dworet pracują nad scenariuszem do Captain Marvel, gdzie zobaczymy także odtwórcę roli Johna Watsona – Jude’a Lawa. Z kolei Guy Ritchie przygotowuje wersję live-action Aladdina, którą zobaczymy w maju 2019 r.

W grudniu do kin trafi komediowy film Holmes and Watson, gdzie w główne role wcielą się Will Ferrell i John C. Reilly. W przygotowaniu jest także seria filmów o Enoli, młodszej siostrze Sherlocka, którą zagra znana ze Stranger Things Millie Bobby Brown.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA