REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Shrek 5 powstaje i najpewniej spotka się z Minionkami

Cztery części Shreka przyniosły mi sporo zabawy, choć każda kolejna nieco mniej. Mam nadzieję, że "piątka" przywróci bagiennym orkom dawny blask.

04.04.2017
10:46
Shrek 5 powstaje i najpewniej spotka się z Minionkami
REKLAMA
REKLAMA

Skąd się biorą informacje Shreku 5?

W sierpniu zeszłego roku Comcast przejął DreamWorks Animation, czyli twórców Shreka, Jak wytrenować smoka i Krudów za 3,8 mld dol. Nowy właściciel chce zobaczyć zwrot z inwestycji w postaci nowych filmów i pełnych sal kinowych. A co nadaje się do tego lepiej niż seria, która zarobiła już prawie 3 mld dol.?

  • Shrek: 484 mln dol.
  • Shrek 2: 919 mln dol.
  • Shrek Trzeci: 798 mln dol.
  • Shrek Forever: 752 mln dol.

Shrek i Minionki?

Shrek to animacja, na której wyrośli ludzie 20+, czyli obecni dorośli; młodzi nie pamiętają już sympatycznego ogra i jego kompanii. Z drugiej strony Minionki są na fali. Ich film sprzed dwóch lat nawet teraz utrzymuje się na 11 miejscu najbardziej kasowych obrazów w historii z wynikiem 1,159 mld dol. w box office. Do tego świetnie funkcjonuje machina marketingowa, która młodym wciska żółte pluszaki w ręce i smartfony.

Minionki produkuje studio Universal Pictures, które od sześciu lat jest własnością… Comcasta. Dlatego pojawianie się bohaterów jednego uniwersum w drugim uważam za wielce prawdopodobne. Skorzystają na tym oba światy.

Co wiadomo o kontynuacji Shreka?

REKLAMA

Za ożywienie serii ma odpowiadać Chris Meledandri z Illumination Entertainmen, który jest „ojcem Minionków”. Niestety poza tym nie wiemy niczego. Pozostaje mieć nadzieję, że kompania powróci w pełnym składzie wraz ze swoimi aktorami dubbingowymi: Mike’iem Meyersem, Cameron Diaz, Eddiem Murphy’m i Antonio Banderasem.

„Czwórka” zostawiła serię w świetnym stanie. Nie zamknęła drzwi do poprowadzenia uniwersum w jakąkolwiek ze stron. Wszyscy bohaterowie mają się świetnie i tylko czekają na „crossa” z Minionkami, ale też innymi bajkowymi stworami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA