REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

LEGO ujawniło pierwsze zestawy klocków ze „Skywalker. Odrodzenie” i „The Mandalorian”. Znamy ceny

Fani „Star Wars” od wielu miesięcy nie byli w takim stanie podekscytowania jak obecnie. Disney otrzymał od widzów drugą szansę, którą będzie musiał wykorzystać serialem „The Mandalorian” i filmem „Skywalker. Odrodzenie”. Firma LEGO pokazała pierwsze zestawy z obu produkcji i jest na co popatrzeć.

27.09.2019
14:03
skywalker odrodzenie lego
REKLAMA
REKLAMA

Disney po licznych wpadkach z ostatnich dwóch lat próbował systematycznie odbudować swój wizerunek w oczach fanów gwiezdnej sagi. Pełnego zaufania nie udało się odzyskać, lecz progres jest zdecydowanie zauważalny. Wielu widzów zarzekających się po obejrzeniu „Ostatniego Jedi”, że więcej nie pójdzie do kina na żaden film zrobiony przez Disneya pod szyldem „Star Wars”, powoli zaczyna łamać się w swoim postanowieniu.

Ekscytacja przed premierą „The Rise of Skywalker” bierze z wielu różnych powodów m.in. powrotu Imperatora i Sithów, a nawet obecności J.J. Abramsa na fotelu reżysera. Pozytywną atmosferę tworzą również zapowiedzi seriali „Gwiezdnych wojen” na platformie Disney+. Zwiastun „The Mandalorian” prezentował się niezwykle imponująco, a przecież nawet większe oczekiwania fani wiążą z przygotowywaną produkcją o Obi-Wanie Kenobim. Skorzystać na podekscytowaniu widzów zaś będzie chciała na pewno współpracująca od lat z Lucasfilmem duńska firma tworząca znane wszystkim klocki.

LEGO pokazało pierwsze zestawy klocków wzorowanych na „Skywalker. Odrodzenie”, a także jedno pudełko związane z „The Mandalorian”.

skywalker odrodzenie lego class="wp-image-326897"
skywalker odrodzenie lego class="wp-image-326900"
skywalker odrodzenie lego class="wp-image-326903"

Jak informuje portal GameSpot, na liście znajdziemy nowy statek Kylo Rena, do którego dołączone zostaną figurki Rena, dwóch jego rycerzy, generała Pryde'a, szturmowca Sith i szturmowca Najwyższego Porządku. Zestaw będzie kosztować 120 dol. Jeszcze więcej, bo aż 160 dol. zapłaciły ma nowego Sokoła Millenium z Lando Calrissianem, Finnem, Chewbacką, C-3PO, R2-D2, D-O i postacią o imieniu Boolio. Do sprzedaży trafi także wyścig śmigaczy na planecie Pasaana, która została również pokazana na obu trailerach. Wszystkie zestawy będą dostępne od 4 października.

Nie można oczywiście ich traktować jako ważnego źródła spoilerów, bo opublikowane przedpremierowo zabawki niekoniecznie muszą mieć coś wspólnego z rzeczywistą fabułą filmu. Choć oczywiście czasami faktycznie tak bywa i dobrym przykładem jest tu ostatni wielki blockbuster Disneya, czyli „Avengers: Koniec gry”. Nowe, białe kostiumy bohaterów zostały ujawnione po raz pierwszy właśnie na figurkach dla dzieci.

Zestaw z „The Mandalorian” pokazuje przerobioną maszynę bojową AT-ST, która atakuje łowcę nagród i jego towarzyszkę. LEGO pokazało też kilka innych zestawów związanych z oryginalną trylogią.

Zainteresowani zbieracze figurek będą mogli m.in zbudować olbrzymiego Yodę, wrócić z Obi-Wanem Kenobim na pokład Gwiazdy Śmierci, przelecieć się A-Wingiem z członkami Ruchu Oporu i walczyć na pokładzie Y-Winga w towarzystwie Poe Damerona i Zorii Bliss. Wszystkie wymienione kolekcje również trafią do sprzedaży 4 października, a ich cena waha się od 20 do 100 dolarów.

skywalker odrodzenie lego class="wp-image-326906"
REKLAMA
skywalker odrodzenie lego class="wp-image-326912"
skywalker odrodzenie lego class="wp-image-326915"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA