REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Nowy ekspert TVP: Majteczki w kropeczki, ło ho, ho ho. Też on: Wydobycie węgla powinno się skończyć, gdy skończy się węgiel

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full i — jak samo o sobie mówi — „ortodoksyjny Polak”, był gościem programu „Jedziemy” na antenie TVP. Tym razem muzyk wystąpił w roli eksperta „od wszystkiego” i wypowiedział się na temat zmian klimatycznych.  Czy polski rząd posłucha jego rewolucyjnych wskazówek?

29.09.2020
19:51
slawomir swierzynski bayer full ekspert tvp majteczki w kropeczki zmiany klimatyczne lgbt felieton
REKLAMA
REKLAMA

O tym, że „źle się dzieje na Woronicza” nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Do programów publicystycznych zapraszani są non stop ci sami (głównie sprzyjający obecnie rządzącym) redaktorzy i politycy. Od czasu do czasu trafiają się jednak prawdziwe „perełki”, lub raczej — nieoszlifowane dotąd diamenty telewizji.

Ogórek i Jakimowicz na dobre zadomowili się w TVP. Czas na nową gwiazdę?

Zdumiewająca jest kariera  Magdaleny Ogórek (przypomnijmy — kandydatki na urząd prezydenta RP z ramienia SLD) — niegdyś „lwicy lewicy”, dziś brylującej w TVP jako pierwsza piewczyni dobrej zmiany. Niedawno pisaliśmy też o nowej gwieździe mediów publicznych, czyli Jarosławie Jakimowiczu — eksaktorze (pardon, zagrał niedawno epizod w filmie „Zenek”) znanym niegdyś z takich produkcji jak „Młode wilki” czy „Poranek kojota”.

Początkowo gwiazdor cyklicznie pojawiał się w porannym programie Michała Rachonia pt. „Jedziemy”, ale w sierpniu tego roku został awansowany i wspólnie ze wspomnianą redaktor Ogórek współprowadzi program publicystyczny pt. „W kontrze”.

Czy podobne szczęście uśmiechnie się do Sławomir Świerzyńskiego, frontmana zespołu Bayer Full? Cóż, znając słabość Jacka Kurskiego do disco-polo nie jest to niemożliwy scenariusz. Zwłaszcza że wokalista wystąpił na słynnej już ławeczce w programie Michała Rachonia i nie omieszkał podzielić się z widzami swoją rozległą wiedzą — m.in. na temat ekologii, gospodarki i — a jakże — LGBT.

„LGBT to początek pedofilii”

Sławomir Świerzyński był dziś jednym z gości porannego pasma w TVP Info. Rozmowa rozpoczęła się od wpisu posłanki Lewicy Sylwii Spurek, która podziękowała ambasadorom apelującym o szacunek do osób LGBT w Polsce.

W Polsce nie ma żadnej nietolereancji. Jesteśmy bardzo tolerancyjnym krajem, jesteśmy otwarci

— skomentował twitterowy wpis posłanki Sławomir Świerzyński, choć to z jego ust jeszcze niedawno padły słowa o tym, że „LGBT to początek pedofilii” (sam muzyk twierdzi, że jego niechęć do osób LGBT wynika z traumatycznych doświadczeń i tego, że był w dzieciństwie molestowany).

Nie znam się, to się wypowiem

W dalszej części programu temat dyskusji powędrował w kierunku zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Jak się okazało, i w tej kwestii król disco-polo miał niejedno do powiedzenia:

Moim zdaniem wydobycie węgla powinno skończyć się wtedy, kiedy skończy się węgiel.

— stwierdził błyskotliwie Sławomir Świerzyński.

Mamy tyle wspaniałych technologii odnośnie oczyszczania tego węgla. Naukowcy wiedzą, co zrobić, żeby ten węgiel w cudzysłowie, nie truł

— dodał wokalista znany z hitu „Majteczki w kropeczki”.

To początek nowej kariery na Woronicza?

To nie pierwszy raz, gdy lider Bayer Full występuje w roli publicysty. Zanim trafił do TVP, często gościł w prawicowych mediach, m.in. w telewizji Republika, gdzie przyznał m.in., że uznaje się za „ortodoksyjnego Polaka”:

Jak Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to pozostałe jest na właściwym miejscu. Nie wstydzimy się naszej religijności, polskości. Jestem patriotą

— mówił Świerzyński, skrzętnie przemilczając fakt, że pierwsze zdanie „pożyczył” od św. Augustyna.

W równie ciepłych słowach muzyk wypowiadał się o prezydencie Andrzeju Dudzie:

Uważam, że Andrzej Duda jest erudytą. Jemu miód z ust kapie. On ma pyłek kwiatowy na ustach

— emocjonował się wokalista.

REKLAMA

Nie wiem, co kapie z ust Sławomirowi Świerzyńskiemu i nie chcę wiedzieć. Mam jednak niepokojące skojarzenie z wazeliną, od której wręcz ślizgają się wypowiadane przez muzyka pochlebstwa. Czy te wystarczą, by zabawić w TVP na dłużej — już nie tylko jako gość, ale i gospodarz jednego z programów? Chciałabym wierzyć, że nie, ale jak pokazały opisane wyżej przykłady, na Woronicza wszystko jest możliwe.

*Zdjęcie główne: YouTube/RMF FM

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA