REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Slender Man w szóstym sezonie "American Horror Story"?

Amerykański magazyn plotkarski "US Weekly" dotarł rzekomo do informacji dotyczących tematu szóstego sezonu "American Horror Story". Według tych doniesień będzie on skupiony wokół bohatera jednej z najsłynniejszych creepypast - Slender Manie.

28.01.2016
10:04
Slender Man w szóstym sezonie American Horror Story?
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli wierzyć tym doniesieniom, po dość oklepanych motywach z poprzedniego sezonu - nawiedzonym domu, szpitalu psychiatrycznym czy hotelu, nadszedł czas na niewyeksploatowany jeszcze w horrorach motyw internetowych strasznych historyjek, czyli creepypast. Producenci "American Horror Story" mieli w tej kwestii naprawdę ogromny wybór, według "US Weekly" zdecydowali się wykorzystać bodaj najpopularniejszą - tę o Slender Manie.

american horror story lady gaga class="wp-image-55471"

Slender Mana opisuje się jako odzianą w garnitur szczupłą, bardzo wysoką osobę, o nienaturalnie długich ramionach i pozbawioną rysów twarzy. Zawsze pojawia się niespodziewanie, wyłaniając z gęstej mgły i wprowadza swoje ofiary w stan hipnozy. Pierwsze wzmianki na jego temat pojawiły się w 2009 roku na forum SomethingAwful w konkursie na stworzenie fikcyjnej historii o zjawiskach paranormalnych. Bardzo szybko Slender Man stał się niezwykle popularny w gronie miłośników historyjek z dreszczykiem. Był między innymi bohaterem kilku gier komputerowych i amatorskich filmów.

"Us Weekly" informuje także, że wykorzystujący motyw Slender Mana scenariusz nie jest napisany specjalnie na potrzeby "American Horror Story", został zakupiony przez producentów serialu i musi zostać do niego dostosowany.

Niewykluczone także, że w szóstym sezonie wystąpi Lady Gaga - autorom bardzo zależy na jej udziale i robią wszystko, by ją do tego przekonać. Poza nią powrócić mieliby także Sarah Paulson, Kathy Bates, Angela Bassett czy Matt Bomer. Gaga grała w zakończonym niedawno "Hotelu", piątej odsłonie serii.

REKLAMA
american-horror-story-hotel-lady-gaga class="wp-image-59104"

Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami stacja Syfy zdecydowała się stworzyć serial "Channel Zero", będący ekranizacją najpopularniejszych creepypast. Na pierwszy ogień ma pójść historyjka zatytułowana „Candle Cove”, opowiadająca o pochodzącym z lat osiemdziesiątych, dziwnym programie telewizyjnym dla dzieci, który miał rzekomo mieć związek z serią niewyjaśnionych morderstw.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA