REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Channel Zero" - nadchodzi nowy serial grozy od SyFy

SyFy ściąga format od FX, którego "American Horror Story" okazało się sporym sukcesem i niezmiennie, od pięciu sezonów, cieszy się dobrymi wynikami oglądalności. Stacja zamierza wyprodukować własny serial utrzymany w konwencji horroru - "Channel Zero". 

23.11.2015
10:28
Channel Zero - nadchodzi nowy serial grozy od SyFy
REKLAMA
REKLAMA
zombie-367517_1280

"Channel Zero" ma być serialową antologią, czyli produkcją właśnie na kształt "American Horror Story" czy "Detektywa" od HBO - każdy sezon opowiada inną, odrębną historię, ale wszystkie są ze sobą w jakiś sposób połączone, chociażby za sprawą powracających motywów lub wątków przewodnich. To coraz popularniejszy gatunek telewizyjny i nic dziwnego, że Syfy zdecydowało się na jego wybór. Tym bardziej, że idealnie pasuje on do nowego formatu stacji."Channel Zero" będzie bowiem swoistą ekranizacją najpopularniejszych funkcjonujących w internecie miejskich legend - strasznych i niepokojących historii, tzw. creepypast. SyFy zamówiło od razu dwa pełne sezony serialu, każdy ma składać się z sześciu odcinków. Na pierwszy ogień na pójść creepypasta zatytułowana "Candle Cove" (znajdziecie ją tutaj), opowiadająca o pochodzącym z lat osiemdziesiątych, dziwnym programie telewizyjnym dla dzieci, który miał rzekomo mieć związek z serią niewyjaśnionych morderstw.

REKLAMA

Pierwsza odsłona "Channel Zero" trafi na antenę jesienią 2016 roku, druga - rok później. Na tę chwilę nie wiadomo o czym opowiadać będzie sezon numer dwa, oprócz tego, że będzie to autorska fabuła, jedynie wzorowana na creepypastach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA