REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Telewizje na całym świecie chcą praw do serialu "Sługa narodu" z Zełenskim. Gdzie go oglądać w Polsce?

Wołodymyr Zełenski, Prezydent Ukrainy, został okrzyknięty bohaterem. Ludzie na całym świecie są pod wrażeniem jego postawy, charyzmy i siły, z jaką zagrzewa swoich rodaków do walki i punktuje błędy Zachodu, oczekując reakcji państw i organizacji. Zełenski, który na czele Ukrainy stanął w 2019 roku, w przeszłości był aktorem i komikiem. Jedną z ważniejszych ról w jego karierze jest postać prezydenta, którego zagrał w serialu "Sługa narodu".

04.03.2022
21:48
sługa narodu gdzie obejrzeć serial wołodymyr zełenski ukraina wojna
REKLAMA

Wołodymyr Zełenski podbija serca Polaków, Ukraińców i całego świata. Prezydent Ukrainy, który wprost mówi Zachodowi, czego od niego oczekuje i zagrzewa swoich rodaków do walki, ma ciekawą przeszłość. Lata temu był aktorem, a jedną z jego ważniejszych ról była ta w serialu "Sługa narodu".

REKLAMA

Wraz z rosnącą popularnością mierzącego się z napaścią Rosji prezydenta Ukrainy - Wołodymyra Zełenskiego - wzrosła też popularność serialu "Sługa Narodu", w którym były komik wystąpił. O prawa do jego emisji walczą telewizje z całej Europy - póki co możemy go w pełni legalnie i za darmo obejrzeć w sieci.

Wołodymyr Zełenski to prezydent Ukrainy, który zaczynał w lokalnej grupie kabaretowej. Brzmi kuriozalnie, ale historia życia ex-aktora jest niezwykle interesująca i, co tu dużo mówić, spektakularna. O jej szczegółach już pisaliśmy, tymczasem chcielibyśmy pochylić się nad rosnącą popularnością serialu "Sługa Narodu" - satyrycznej produkcji, której Zełenski został gwiazdą w 2015 roku.

Wcielił się tam w postać nauczyciela historii przypadkowo obejmującego… urząd prezydenta Ukrainy. Przypomnijmy, że zaledwie dwa lata później jego współpracownicy wystąpili o rejestrację partii politycznej o takiej samej nazwie jak tytuł serialu. W 2018 roku Zełenskiego brano już pod uwagę w sondażach, a jego poparcie rosło. Pod koniec tamtego roku aktor zapowiedział swój start w wyborach, a po fenomenalnej kampanii ostatecznie objął ten urząd. A to zaledwie wycinek jego niesamowitej historii.

Sługa Narodu: telewizje z całego świata walczą o prawa do serialu

Wołodymyr Zełenski w obliczu wojny okazał się prawdziwym mężem stanu. Sympatia do prezydenta rośnie z każdym dniem - prezydent pokazał całemu światu, jak poważnie traktuje swój urząd. Wielu widzi w nim bohatera. Internauci dogrzebują się do coraz to ciekawszych faktów z jego życia, masowo oglądając też "Sługę Narodu".

Jak na razie wszystkie odcinki (trzy sezony) możemy obejrzeć na YouTube (w pełni legalnie - na oficjalnym kanale!), jednak na popularności prezydenta chcą już skorzystać inne media. Firma Eccho Rights, dotychczasowy dystrybutor serialu, poinformowała, że prowadzi rozmowy z wieloma przedsiębiorstwami mediowymi z całego świata w związku z zakupem praw do emisji "Sługi". Jedną z zainteresowanych stacji jest brytyjski Channel 4. Możemy być pewni, że do sprzedaży dojdzie lada moment, a wówczas całość zniknie z YouTube.

A zatem - kto zainteresowany, niech nie zwleka (niektóre odcinki mają nawet polskie napisy, choć najpewniejsze są te angielskie - niestety, jak na razie przetłumaczony jest jedynie 1. sezon)! YouTube to jedyny sposób, by legalnie obejrzeć tę produkcję w naszym kraju.

W Ukrainie można ją zobaczyć w serwisie stacji 1+1 (która obecnie nadaje w Polsce między innymi poprzez serwis TVN24 GO) oraz na ukraińskim Netfliksie.

Sługa narodu - serial
REKLAMA

Ukraiński sługa narodu

Jeśli zaś mielibyście chęć obejrzeć polskojęzyczny film dokumentalny poświęcony politycznej karierze Zełenskiego, to serwis TVP VOD oferuje darmowy seans filmu "Ukraiński sługa narodu" Barbary Włodarczyk z 2020 roku. Za opisem - jest to anatomia sukcesu tytułowego sługi narodu i konsekwencji (także międzynarodowych) skupienia władzy w rękach człowieka, który robi najbardziej spektakularną karierę polityczną w Europie. Obejrzycie go tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA