REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Smoleńsk” najgorszym filmem świata. Dzięki Polakom prześcignął nawet „Ludzką Stonogę III”

„Smoleńsk” przez wielu widzów uznawany jest za największą w szmirę jaka kiedykolwiek powstała, ale teraz mamy tego potwierdzenie na „papierze”. Znalazł się na samym szczycie listy najgorszych filmów w historii w serwisie IMDb – największym na świecie serwisie zbierającym oceny internautów.

12.04.2021
7:05
Smoleńsk najgorszym filmem świata. Prześcignął nawet Ludzką Stonogę 3
REKLAMA
REKLAMA

Film Antoniego Krauze z 2016 roku od początku wywoływał rozgoryczenie. Poległ na każdym możliwym technicznym froncie – od drewnianej gry aktorskiej, przez scenariusz, po montaż, muzykę i efekty komputerowe. Jednak jego największą wadą jest fabuła przesiąknięta propagandą opartą na teoriach spiskowych, która dodatkowo ośmiesza tragedię z 10 kwietnia 2010 roku.

W zeszłą sobotę TVP po raz kolejny pokazała „Smoleńsk” - okazją była 11. rocznica katastrofy prezydenckiego Tupolewa. To też natchnęło internautów do zmasowanej akcji oceniania filmu w serwisie IMDb. Duży w tym udział miał liczący ponad 310 tys. obserwatorów fanpage Tygodnika „NIE”, który zachęcił do minusowania „dzieła”.

Wcześniej „Smoleńsk” zajmował 95. miejsce na liście najgorszych filmów świata z oceną 2,7/10. Jednak w miniony weekend poszybował na sam szczyt. Obecnie ma ocenę 1,2 za sprawą głosów niemal 12 tysięcy internautów. W polskim, analogicznym serwisie Filmweb wcale nie jest lepiej – ma ocenę 2,4/10.

smoleńsk imdb
Screen z imdb.com
REKLAMA

Na niechlubnym podium jeszcze jeszcze „Saving Christmas” i „Daniel der Zauberer”. Nieco dalej znajdziemy takie anty-hity jak „Ptakodemia”, „Ludzka Stonoga III”, „Koty”, czy „Dragon Ball: Ewolucja”. Na 50 miejscu listy jest nasz inny reprezentant - „365” dni ze średnią oceną 3,2. To też kolejny wstyd dla polskiej kinematografii, bowiem film na podstawie książki Blanki Lipińskiej został nominowany na Złotych Malin w kilku kategoriach. Laureatów anty-Oscarów poznamy 24 kwietnia.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA