REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sony też nie wierzy w kina. Premiery „Uncharted”, „Morbius”, „Cinderella” i „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” przesunięte

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a szczepienie obywateli przebiega powoli, przez co branża rozrywkowa wciąż pozostaje w wielu krajach objęta lockdownem. Wiary w szybki powrót do normalności ewidentnie nie ma wytwórnia Sony, która zdecydowała o przesunięciu hitów takich jak „Morbius” i „Uncharted” na późniejszy termin.

22.01.2021
16:54
uncharted tom holland
REKLAMA
REKLAMA

Piątek 22 stycznia trudno póki co nazwać dobrym dniem dla kinomaniaków. A wszystko to wina koronawirusa, który wbrew nadziejom części osób na początku 2021 roku jest równie wielkim problemem co w zeszłym roku. Pierwszy cios w wielbicieli filmów pokazywanych na dużym ekranie padł ze strony studia MGM odpowiedzialnego za nowe produkcje z Jamesem Bondem w roli głównej. Firma potwierdziła bowiem krążące od pewnego czasu plotki o przesunięciu filmu „Nie czas umierać”. Już wiadomo, że na nowy tytuł z agentem 007 poczekamy przynajmniej do października.

A niedługo później branżowe media podały kolejną niepomyślną wiadomość. Jak informuje portal Variety, wszystkie swoje największe hity wstrzymuje również wytwórnia Sony Pictures. O ile w przypadku filmu „Cinderella” zapowiedzianego na początek lutego taka decyzja była spodziewana, o tyle w stosunku do reszty tytułów możemy mówić o bardzo nieprzyjemnej niespodziance. Tym bardziej, że część z głośnych tytułów zobaczymy dopiero w przyszłym roku.

Sony nie liczy na normalne działanie kin aż do jesieni. Nowi „Pogromcy duchów” pojawią się dopiero w listopadzie, a „Uncharted” i „Morbius” w 2022 roku.

Na zmianę premiery filmu tworzonego we współudziale Marvela miał zresztą nie tylko koronawirus, ale też wspomniane przesunięcie nowego Bonda. Sony nie chciało bowiem narażać produkcji z Jaredem Leto na bezpośrednią rywalizację z „Nie czas umierać” i przełożyło datę debiutu „Morbiusa” po raz drugi w tym miesiącu. Równie długo będziemy musieli poczekać na Toma Hollanda w roli Nathana Drake'a. Bo tytuł pierwotnie zaplanowany na wakacje bieżącego roku na pewno nie pojawi się wtedy na dużym ekranie.

REKLAMA

Pełna lista zmienionych premier filmów Sony Pictures:

  • Cinderella – z 5 lutego na 16 lipca 2021 roku
  • Piotruś Królik 2: Na gigancie – z 2 kwietnia na 11 czerwca 2021 roku
  • Pogromcy duchów. Dziedzictwo – z 5 marca na 11 listopada 2021 roku
  • Morbius – z 8 października na 21 stycznia 2022 roku
  • Uncharted – z 16 lipca na 11 lutego 2022 roku
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA