REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Muzyka

Oscarowy faworyt do obejrzenia online. „Sound of Metal” już w sieci

„Sound of Metal” to chwytająca za gardło opowieść o perkusiście, który traci słuch. Film jest nominowany do tegorocznych Oscarów w aż sześciu kategoriach. Przez moment można go było oglądać w polskich kinach, ale niestety zostały ponownie zamknięte. Teraz jest świetna okazja do nadrobienia zaległości przed galą wręczenie najbardziej pożądanych statuetek filmowych świata.

12.04.2021
8:30
Sound of Metal można obejrzeć online. To oscarowy faworyt w 2021 roku
REKLAMA
REKLAMA

„Sound of Metal” to świetnie oceniany dramat Dariusa Mardera z rewelacyjną kreacją Riza Ahmeda. Wciela się w postać Rubena, muzyka metalowego duetu, którego świat w pewnym momencie zostaje totalnie wywrócony do góry nogami. Razem ze swoją dziewczyną ze swoją dziewczyną Lou (Olivia Cooke) będzie próbował żyć na nowo.

Amerykańska Akademia filmowa przyznała mu 6 nominacji – za najlepszy film, rolę pierwszo- i drugoplanowa, scenariusz oryginalny, dźwięk i montaż. O ile w najważniejszej kategorii będzie ma poważną konkurencję w postaci chociażby „Nomadland”, o tyle pod względem technicznym jest wręcz oscarowym pewniakiem. Szczególnie jeśli chodzi o udźwiękowienie.

Stąd właśnie mała uwaga, bądź porada. Jeśli masz zamiar oglądać „Sound of Metal” na smartfonie lub tanich głośnikach – możesz wiele stracić. Dźwięk w tym filmie odgrywa większą rolę niż zwykle. Widz doświadcza bowiem podobnych wrażeń słuchowych, co główny bohater. Warto iść do znajomej lub znajomego z lepszym sprzętem na wspólny seans (lub poczekać na powrót filmu do kin), bo w innym wypadku cała fabuła będzie po prostu spłaszczona.

Warto też zwrócić uwagę na niesamowitą ścieżkę dźwiękową, a mianowicie na nawiązujące do tytułu „metaliczne odgłosy”, którymi twórcy próbują emulować to, co i jak słyszy Ruben. Tym genialnym w swojej prostocie zabiegiem „Sound of Metal” w nas samych budzi uczucie niepokoju, rozdrażnienia, dysonansu. Momentami wręcz wchodzi on w rejony psycho-horroru oferując wrażenie doświadczania utraty słuchu

sound of metal prime
Screen z primevideo.com

Film „Sound of Metal” można obejrzeć online na Prime Video.

REKLAMA

To nie jedyny nominowany do tegorocznego Oscara film, który możemy zobaczyć na platformach streamingowych. Wielu kandydatów zobaczymy też na np. na Netfliksie. Pod tym linkiem znajdziesz pełną listę.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA