REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie chcecie się szczepić? „South Park” wyśmieje was w nowym godzinnym odcinku specjalnym

Popularny serial satyryczny „Miasteczko South Park” na okres pandemii COVID-19 postawił na tworzenie odcinków specjalnych. Po trwającym godzinę „Pandemic Special” przyszedł czas na następną produkcję w tym samym stylu. Nowy „special” od Treya Parkera i Matta Stone'a opowie o QAnon i antyszczepionkowcach.

19.02.2021
21:14
south park covid-19
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Ostatni pełnoprawny sezon serialu „South Park” zakończył swoje nadawanie w grudniu 2019 roku. Od tego czasu minęło więc już ponad 14 miesięcy, w trakcie których nie doczekaliśmy się premiery 24. serii. Niebagatelny wpływ na taki stan rzeczy miała pandemia koronawirusa, która skutecznie utrudniła pracę nad nowym sezonem. Trey Parker i Matt Stone pracują bowiem nad swoją ikoniczną produkcją inaczej niż inni twórcy popularnych animacji. Większość prac nad każdym epizodem zostaje wykonana przez ich zespół w tygodniu poprzedzającym dzień premiery.

W warunkach zdalnej pracy podobny styl jest zdecydowanie trudniejszy do zaimplementowania. Dlatego „South Park” w ostatnim czasie przerzucił się na produkcję pojedynczych odcinków specjalnych. Na pierwszy rzut poszedł tzw. „Pandemic Special” wyśmiewający absurdy otaczającej nas obecnie rzeczywistości i pokazujący mieszkańców tytułowej mieściny w stanie Colorado mierzących się z podobnymi problemami co my. Debiutująca w październiku produkcja doczekała się w większości pozytywnych recenzji, co zapewne przełożyło się na chęć zrobienia kolejnego godzinnego odcinka.

Dlatego „South Park” w marcu dostanie następny epizod pt. „South ParQ Vaccination Special”.

Jak podaje portal Entertainment Weekly, fabuła odcinka będzie kręcić się wokół trwającego procesu szczepień. Mieszkańcy South Parku z niecierpliwością wypatrywać będą szczepionki, a tymczasem na ulicach pojawią się członkowie przezabawnej grupy militarnej. Ich cel będzie jeden i będzie jasny: powstrzymać czwórkę głównych bohaterów przed zaszczepieniem ich nauczyciela.

REKLAMA

Na ten moment trudno powiedzieć, czy na pewno chodzi o pana Garrisona (który w serialu stał się alternatywną wersją Donalda Trumpa), ale wydaje się to całkiem prawdopodobne. Z kolei literka „Q” pojawiająca się się w miejsce „K” sugeruje, że wspomnianą grupą będą osoby wierzące w teorię spiskową QAnon (więcej na ich temat przeczytacie tutaj). Foliarze i antyszczepionkowcy, miejcie się więc na baczności, bo „South Park” po was idzie.

Miasteczko South Park” powróci z nowym odcinkiem już 10 marca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA