REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wyciągajcie szampana –„South Park” potrwa do 2027 r. Na VOD trafi też 14 (!) filmów od Parkera i Stone'a

„South Park” jest na antenie już od 24 lat i pozostanie tam co najmniej do 2027 roku. Nowa umowa między Comedy Central i twórcami popularnej animacji dotyczy też szeregu pełnometrażowych filmów, które trafią wprost na VOD. Gdzie będzie można je obejrzeć?

05.08.2021
19:00
south park filmy nowe sezony umowa
REKLAMA

Fani „Miasteczka South Park” mają za sobą w dużej mierze słodko-gorzki rok. Z powodu pandemii koronawirusa w tym czasie zadebiutowały dwa odcinki specjalne pt. „The Pandemic Special” i „South ParQ Vaccination Special”. Oba doczekały się mocnych recenzji (świetne wrażenie zrobił zwłaszcza ten drugi), ale trudno je uznać za wystarczający zamiennik dla pełnego 24. sezonu serialu. Na szczęście Trey Parker i Matt Stone mają zamiar odpłacić się swoim najwierniejszym wielbicielom za cierpliwość z nawiązką. Wszystko to stanie się w najbliższych sześciu latach, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie w mediach społecznościowych animacji.

REKLAMA

Umowa między należącym do ViacomCBS MTV Entertainment Group i twórcami serialu zakłada, że do 2027 roku na kanale Comedy Central pojawi się 30. sezon „South Park”. To wydaje się osiągnięciem wręcz nieprawdopodobnym, gdy pomyślimy o niezwykle skromnych początkach tej produkcji. To zresztą nie koniec dobrych wieści dla widzów. Oprócz zwyczajowych sezonów Parker i Stone zajmą się też pełnometrażowymi filmami zmierzającymi bezpośrednio na VOD. W omawianym okresie na platformie Paramount+ zadebiutuje ich aż czternaście. Z komunikatu nie wynika jednoznacznie, czy wszystkie będą należeć do szerszego uniwersum serialu, ale część z nich na pewno.

„South Park” kosztował 900 mln dolarów.

Jak podaje portal Bloomberg, uczyniło to produkcję Parkera i Stone'a jedną z najdroższych w historii telewizji. A przecież już poprzednia umowa na pokazywanie „Miasteczka South Park” zawarta przez HBO Max opiewała na niebagatelną kwotę 500 mln dol. W wyniku dzisiejszego ogłoszenia wśród posiadaczy konta na tej platformie wybuchł spory popłoch, bo teraz trudno powiedzieć, jak długo „South Park” będzie tam jeszcze dostępny. Pojawia się też pytanie, co z zagranicznymi rynkami, gdzie Paramount+ nie jest dostępny.

REKLAMA

Według informacji portalu Matt Stone i Trey Parker mają zamiar w najbliższym czasie przystąpić do prac nad wielkim kontraktem, który objąłby wszystkie międzynarodowe rynki poza USA. Do tej pory Viacom sprzedawał prawa do dystrybucji „Miasteczka South Park” w małych grupkach, a obu filmowcom zależy na skonsolidowaniu tych umów. Nie wiadomo natomiast, czy w skład zaproponowanej biblioteki wejdą również filmy dla Paramount+. Dwa pierwsze z nich mają zadebiutować jeszcze w 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA