REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Znamy reżysera nowego filmu o Spider-Manie

Spider-Man nie będzie już dłużej niesamowity. Od dziś będzie spektakularny. Taki bowiem tytuł - "Spectacular Spider-Man" - ma nosić nowy seria filmów o przygodach Człowieka Pająka, którą Sony zrealizuje wspólnie z Marvelem. Jej reżyserem i scenarzystą został właśnie Drew Goddard.

03.03.2015
10:00
Nowy "Spider-Man" znalazł reżysera
REKLAMA
REKLAMA

Drew Goddard jest autorem scenariuszy do kilku głośnych produkcji, między innymi seriali "Zagubieni" i "Daredevil" oraz filmów "Projekt Monster" czy "World War Z". Nieco gorzej wygląda jego doświadczenie reżyserskie - na koncie ma tylko horror "Dom w głębi lasu". Goddard pracował ostatnio nad "Sinister Six", filmem opowiadającym o przymierzu sześciu superzłoczyńców usiłujących zlikwidować Spider-Mana i obrócić Nowy Jork w ruinę, projekt ten został jednak zawieszony.

amazing spider-man sony

To, czy "Sinister Six" kiedykolwiek powstanie, uzależnione jest od ewentualnego sukcesu nowej serii "Spectacular Spider-Man", na którą złożyć się mają przynajmniej trzy filmy. Marvel i Sony zamierzają zaangażować do roli głównej młodego, nieznanego aktora, który podobnie jak Daniel Radcliffe w "Harrym Potterze", będzie mógł dorastać razem z odgrywanym przez siebie bohaterem.

W "Spectacular Spider-Man" Peter Parker będzie posiadał swoje mocy od samego początku, nie będziemy więc po raz kolejny świadkami jego przemiany w Człowieka Pająka. W pierwszej części nowej serii ma pojawić się Iron Man, z którym Spider-Man będzie musiał stoczyć pojedynek, by zostać przyjętym w szeregi Avengersów.

REKLAMA
spider-man avengers 2

Cały czas nie ma pewności, czy "Spidey" będzie jednym z bohaterów zapowiedzianego na 2016 rok filmu "Captain America: Civil War". Według pierwszych doniesień, miał to być pierwszy obraz z udziałem "nowego" Spider-Mana. Nie wiadomo jednak, jak ogłoszone właśnie informacje wpłyną na te plany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA