REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Spider-Man doczeka się nowego, aktorskiego serialu, który powstanie dla Amazona! Co o nim wiemy?

Przyznaję: tego się nie spodziewałem. Wygląda na to, że serialowa odnoga uniwersum Pajączka od Sony ma być skrupulatnie rozbudowywane. Według świeżutkich zapowiedzi kolejnym projektem live-action zrealizowanym dla Amazon Prime Video będzie… Spider-Man Noir!

09.02.2023
19:31
spider man noir serial amazon
REKLAMA

Nowy aktorski serial o Spider-Manie oficjalnie zapowiedziany! Jak donosi Variety w swoim ekskluzywnym materiale, rozpoczęły się wstępne prace nad odcinkową opowieścią live-action o Człowieku-Pająku. Nie będzie to jednak produkcja bezpośrednio powiązana z MCU czy innymi dziełami Sony (choć podejrzewam, że twórcy będą chcieli w jakiś sposób połączyć ze sobą kolejne seriale), a raczej w pełni niezależna, osadzona we własnym świecie historia. I choć skupi się na Pajączku, nie będzie nim Peter Parker. Nadciąga jedna z wielu inkarnacji kultowej postaci: Spider-Man Noir - a zobaczymy go w Amazon Prime Video.

REKLAMA

Spider-Man Noir: nowy serial Amazona

Produkcja nie ma jeszcze oficjalnego tytułu - wiemy już natomiast, że scenarzystą i producentem wykonawczym został Oren Uziel, który ma już na koncie współpracę z producentami „Spider-Mana: Uniwersum”, czyli Christopherem Millerem i Philem Lordem. Ci dwaj ostatni panowie również znaleźli się na pokładzie.

Spider-Man: Poprzez multiwersum
REKLAMA

Spider-Man Noir pojawił się ostatnio we wspomnianym filmie, a głosu udzielił mu sam Nicolas Cage. Wcześniej na ekranie mogliśmy zobaczyć go tylko raz: w serialu animowanym „Mega Spider-Man” (Miło Ventimigilia). Oryginalnie bohater zadebiutował w komiksie z 2009 roku, będącego częścią uniwersum Marvel Noir. Ta wersja popularnego superherosa zamieszkuje Nowy Jork w latach 30. XX wieku - czyli czasach Wielkiego Kryzysu. Pewnego dnia mężczyzna zostaje ugryziony przez pająka, który dotychczas był ukryty w pewnym tajemniczym, skradzionym artefakcie - i tak zyskał pajęcze moce. 

Zobaczymy zatem „starszego, doświadczonego” Spider-Mana - nie wiemy jednak, jak będzie brzmieć nazwisko człowieka pod maską. Wygląda na to, że Amazon faktycznie chce oprzeć całą serię nowych produkcji na superbohaterach Sony. Przypomnę, że w zeszłym roku zapowiedziano już „Silk: The Spider Society”, czyli opowieść ze Spiderwersum skupioną na Cindy Moon. Dziewczyna w młodości została ukąszona przez tego samego radioaktywnego pająka, który dziabnął Petera Parkera. Poza tym do kontrolowanego przez Sony pajęczego świata należą filmy „Venom”, „Morbius” i nadchodzące „Madame Web” oraz „Kraven Łowca”. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA