REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Spider-Man Uniwersum 2” ma nowych reżyserów i scenarzystów. Co trzy głowy, to nie jedna

„Spider-Man. Uniwersum” to doskonała animacja i jeden z najlepszych filmów superbohaterskich w historii — i nie jest to ani odważna, ani w żadnym wypadku kontrowersyjna opinia. Ekipa odpowiedzialna za kontynuację rośnie w siłę i bardzo dobrze, bo poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko.

20.04.2021
14:28
spider man uniwersum 2 reżyser marvel
REKLAMA

Po premierze tego jednego z największych filmowych zaskoczeń 2018 roku (bo serio: raczej nikt nie zakładał, że ta pozornie niepotrzebna animacja o Pajączku od Sony okaże się czymś tak udanym) widzowie zgodnie zachwycali się każdym aspektem tego obrazu.

REKLAMA

Ścieżka dźwiękowa, animacja, postacie i narracja — to wszystko przypadło widzom i krytykom do gustu tak bardzo, że ostatecznie „Spider-Man Uniwersum” odniósł ogromny sukces artystyczny i komercyjny.

Przy budżecie 90 milionów dolarów obraz zarobił ponad 375 milionów, ustanawiając przy okazji rekord grudniowego otwarcia dla filmu animowanego. Animowaną opowieść o dziedzictwie Petera Parkera obsypano nagrodami, wśród których był też Oscar. Najlepszy pełnometrażowy film animowany 2018 roku? Owszem. A może dekady? Cóż, moim zdaniem przynajmniej TOP 3.

Nic dziwnego, że pod koniec 2018 roku ujawniono, iż studio pracuje nad spin-offem i kontynuacją. Ten pierwszy ma koncentrować się wokół postaci kobiecych (m.in. Spider-Gwen), tymczasem o kontynuacji nie wiemy właściwie nic — poza tym, że będzie ona kontynuować historię Milesa Moralesa.

Tymczasem w końcu poznaliśmy imponującą ekipę stojącą za projektem. „Spider-Man. Uniwersum 2” ma aż trzech reżyserów!

Do ogłoszonego już wcześniej Joaquima Dos Santosa dołączyli Kemp Powers (współautor scenariusza do „Co w duszy gra”, nominowany do Oscara za scenariusz „Pewnej nocy w Miami”) i Justin K. Thompson (wcześniej pracował nad scenografiami do pierwszej odsłony, za co został zresztą nagrodzony). Warto dodać, że nad pierwszym filmem również pracowało trzech reżyserów; tylko jeden z nich, Peter Ramsey, powrócił do ekipy (w roli producenta).

REKLAMA

Do grona scenarzystów dołączyły dwie osoby. Za skrypt odpowiedzialni są Dave Callaham („Shang-chi i legenda dziesięciu pierścieni” od MCU), Phil Lord (współautor fabuły „jedynki”) oraz Christopher Miller. To dość duże zmiany w ekipie produkcyjnej, które, miejmy nadzieję, wyjdą obrazowi na dobre. A presja musi być spora: oczekiwania zachwyconych pierwszą częścią fanów — w tym, nie ukrywam, moje — wystrzeliły w kosmos.

Premiera filmu „Spider-Man. Uniwersum 2” jest wyznaczona na 7 października 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA