REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify, YouTube i Facebook nie działają. Użytkownicy skarżą się na problemy z uruchomieniem

Duże serwisy internetowe i popularne aplikacje mobilne od godziny 19 borykają się z dużymi problemami. Awarie przeżywają takie firmy jak Spotify, YouTube, Discord, Facebook czy Instagram. Najpoważniejsze problemy zdaje się mieć popularna usługa do streamingu muzyki, ale jej pracownicy już zajmują się tematem.

08.03.2022
20:13
spotify nie działa facebook awaria discord twitter instagram
REKLAMA

W jednej chwili duża część Polaków sięgnęła po swoje smartfony z jednym pytaniem: "Dlaczego Spotify/Discord/YouTube/Facebook nie działa?". Wszystkie te popularne internetowe serwisy w jednej chwili zaliczyły spore problemy. Awaria dotknęła też takie przestrzenie globalnej sieci jak Wikipedia, Steam, Facebook Messenger czy Cloudflare. Jak pokazuje portal Downdetector, swoje kłopoty w ostatnich godzinach przeżywa też Twitter.

Użytkownicy Spotify narzekają przede wszystkim na problemy z uruchomieniem aplikacji mobilnej. Część osób ma też jednak kłopot z uruchomieniem strony internetowej czy jakością streamingu audio. Firma podkreśliła w oficjalnym tweetcie, że sprawdza wszystkie zgłoszenia i faktycznie mierzy się obecnie z problemami. Wśród komentujących (a jest ich na ten moment już ponad 30 tys.) przeważa obawa, że dzisiejsza awaria Spotify i innych serwisów to pokłosie wojny na Ukrainie. Nie brak głosów, że za całą sytuacją stoją rosyjscy hakerzy.

REKLAMA

Spotify, YouTube, Facebook czy Discord - połowa internetu walczy z awarią. Czy to działanie Rosji?

REKLAMA

Problemy z Facebookiem zgłaszają przede wszystkim użytkownicy z największych polskich miast takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław czy Lublin. Internauci skarżą się na awarie strony www, ale też aplikacji Facebooka i Messengera. Jeszcze poważniejsze kłopoty przeżywają Discord i Twitter, ale same miejsca, skąd płyną skargi zbierane przez Downdetector w każdym przypadku pozostają identyczne. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają obecne problemy, ani czy faktycznie odpowiadają za nie rosyjscy hakerzy. Wydaje się to jednak całkiem prawdopodobne, bo na niemal wszystkich stronach internetowych problemy rozpoczęły się w tym samym momencie.

*Autorem zdjęcia głównego jest Boumen Japet/Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA