REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Spotify wychodzi przed szereg i wprowadza podcasty wideo

Spotify oferuje swoich słuchaczom nie tylko bogatą bibliotekę muzyczną, ale też możliwość słuchania najpopularniejszych i najlepszych podcasterów na świecie. W najbliższym czasie wielu z nich nie tylko usłyszycie, ale też będziecie mogli oglądać na swoim ekranie. Spotify zapowiada bowiem funkcję podcastów wideo.

22.07.2020
10:49
spotify podcasty
REKLAMA
REKLAMA

Największy serwis do streamingu muzyki w ostatnim czasie testował kilka nowych rozwiązań mających na celu jeszcze większe zadowolenie klientów. Warto przypomnieć m.in. o funkcji wyświetlania tekstów piosenek. Obecna sytuacja jest jednak nieco inna, bo nie mamy do czynienia z próbnym sprawdzaniem reakcji na podcasty wideo, ale oficjalnym ogłoszeniem aktualizacji usługi. Pierwsi twórcy już mogą dołączać nagrania wizualne do swoich debat i dyskusji. A wszystko oczywiście w celu lepszego i bardziej osobistego połączenia ze słuchaczami.

Spotify podaje, że podcasty wideo trafią tak do użytkowników Premium, jak i tych korzystających z darmowej wersji serwisu.

REKLAMA

W oficjalnym komunikacie prasowym firma wymienia pierwsze kanały, które dostają szansę na pokazanie się odbiorcom w pełnej krasie. Są to poświęcone koszykówce i futbolowi amerykańskiemu Book of Basketball 2.0 oraz Fantasy Footballers, podcast grupy Misfits składającej się profesjonalnych graczy „CS: GO”, kręcący się wokół show-biznesu The Morning Toast, a także H3 Podcast, Higher Learning with Van Lathan & Rachel Lindsay i The Rooster Teeth Podcast (słynnej grupy produkcyjnej odpowiedzialnej za internetową animację „RWBY”). Póki co nie wiadomo, czy w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać poszerzania usługi o kolejnych twórców.

Wszystkie nagrania wideo pochodzą bezpośrednio od podcasterów i mają działać automatycznie po kliknięciu przycisku „Play” w aplikacji mobilnej lub na komputery osobiste. Spotify zapewnia, że audio i wideo będą ze sobą zbieżne, więc ma nie dochodzić do opóźnienia jednego z elementów. Nadal będzie też możliwość zablokowania telefonu lub korzystania z innych aplikacji w trakcie słuchania podcastu, choć wtedy już bez dodatkowego okienka wideo. Użytkownicy będą też mogli wciąż bezproblemowo pobierać audio interesującego ich odcinka podcastu, żeby móc słuchać go offline.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA